Zmarła 20-letnia turystka z Niemiec, dotknięta w Tajlandii przez jadowitą meduzę – poinformowała tajlandzka policja. Do wypadku doszło we wtorkowy wieczór na popularnej w wakacje wyspie Koh Samui w Zatoce Tajlandzkiej.

Tajlandia - Jadowita meduza zabiła niemiecką turystkę na wyspie Koh Samui

Turystka weszła do morza, by popływać. Prawdopodobnie nie zauważyła w ciemnościach tablicy ostrzegającej przed meduzami. W wodzie zetknęła się z nimi. To samo spotkało jej 20-letnią przyjaciółkę, która próbowała jej pomóc.

Na miejsce przyjechali ratownicy zaalarmowani krzykami obu kobiet. Poszkodowane przewieziono do szpitala w Bangkoku, gdzie 20-latka wkrótce zmarła. Życie jej przyjaciółki nie jest zagrożone.

Tajlandia - Jadowita meduza zabiła niemiecką turystkę na wyspie Koh Samui -2

Niemka padła ofiarą zamieszkującej tropikalne akweny między Australią a Azją osy morskiej – meduzy, a ściślej mówiąc kostkowca z sięgającymi trzech metrów długości czułkami. Zawarty w czułkach jad jest wysoce toksyczny i powoduje u człowieka paraliż mięśni, w tym także oddechowych.

W normalnych warunkach osy morskie nie pojawiają się u wybrzeży Tajlandii, ale mogły popchnąć je na północ dwie niedawne burze tropikalne i dlatego na plażach Koh Samui ustawiono ostrzegawcze tablice.

Na położonej 15 kilometrów na północ od Koh Samui wyspie Koh Phangan wydarzyły się w ostatnim czasie dwa śmiertelne wypadki spowodowane przez osy morskie – w sierpniu 2014 roku ofiarą był pięcioletni francuski chłopczyk, a w sierpniu bieżącego roku Tajlandka.

Źródło: PAP, rmf24
0 0 votes
Article Rating