Tajlandia zmaga się z intensywnymi opadami. Na skutek załamania pogody doszło do zderzenia ciężarówki z pociągiem. Siedem osób straciło życie.

Tajlandia - Załamanie pogody i powódź na północy kraju 1

Jak informują lokalne media, we wtorek 24 marca w północnej Tajlandii, w miejscowości Saraphi, pociąg pasażerski zderzył się z ciężarówką. Zginęło siedmioro pracowników budowlanych (dwie kobiety i pięciu mężczyzn), którzy jechali ciężarówką. Pasażerom pociągu nic się nie stało. Według lokalnych służb, przyczyną wypadku były intensywne opady deszczu.- Intensywne opady deszczu najprawdopodobniej znacznie ograniczały widzialność kierowcy ciężarówki, gdy ten przejeżdżał przez przez tory kolejowe – powiedział w lokalnym mediom ppłk policji Kumkaew Suyati.

Ostrzeżenia pogodowe

Również w stolicy Tajlandii pogoda dała się we znaki. Nad Bangkokiem pojawiły się gęste chmury, z których spadł obfity deszcz. Odnotowano również intensywne burze. Ulice miasta przypominają teraz koryta rwących rzek. Transport drogowy został sparaliżowany.

Synoptycy prognozują, że nawałnice utrzymają się jeszcze do piątku.

 Tajlandia - Załamanie pogody i powódź na północy kraju 5 Tajlandia - Załamanie pogody i powódź na północy kraju 4 Tajlandia - Załamanie pogody i powódź na północy kraju 3 Tajlandia - Załamanie pogody i powódź na północy kraju 2
0 0 votes
Article Rating