Silna i gwałtowna śnieżyca uderzyła w Środkowo-Zachodnie Stany Zjednoczone. Szczególnie dotkliwie żywioł „pokąsał” Chicago, sprowadzając na metropolię grubą warstwę świeżego puchu i paraliżując komunikację w mieście.

Spring Snow Wisconsin

Mieszkańcy Chicago mają nie lada problem z powodu kolejnego uderzenia zimy. Silna śnieżyca, jaka w poniedziałek przetoczyła się przez metropolię spowodowała szereg kłopotów komunikacyjnych.

Paraliż komunikacyjny

Gruba warstwa śniegu, którego spadło około 15 cm oraz widzialność, która w trakcie nawałnicy ograniczała się do maksymalnie 1000 metrów, prawie sparaliżowała ruch drogowy i powietrzny. Władze lotniska ze względu na utrudnienia zdecydowały się na odwołanie ponad 700 z zaplanowanych lotów.

Śnieg i lód pokrywający nawierzchnię przyczynił się do wielu wypadków. Warunki drogowe, mimo wysłanych na trasy około 200 odśnieżarek, były dramatycznie złe.

USA - Silna śnieżyca uderzyła w środkowo-zachodnią część kraju 4

Bardzo droga zima

Władze administracyjne Chicago szacują, że łącznie koszty konserwacji nawierzchni przez ostatnie zimowe miesiące opiewają na kwotę rzędu 29 milionów dolarów.

 USA - Silna śnieżyca uderzyła w środkowo-zachodnią część kraju 2 USA - Silna śnieżyca uderzyła w środkowo-zachodnią część kraju
0 0 votes
Article Rating