Tajwan nawiedziło silne, ale głębokie trzęsienie ziemi. Najmocniej odczuwalne było w Tajpej, stolicy wyspy. Jak na razie brak jakichkolwiek informacji o ewentualnych zniszczeniach lub ofiarach.

Tajwan - trzęsienie ziemi M6.3

Tajwan – trzęsienie ziemi M6.3

W dniu 31 maja 2016 roku o godzinie 05:23 UTC u wybrzeża północnego Tajwanu wystąpiło silne trzęsienie ziemi zarejestrowane przez CENC (China Earthquake Networks Center) jako M6.2. Jak donosi Tajwańskie Centralne Biuro Meteorologiczne wstrząsy miały siłę o magnitudzie 7.2 a według EMSC oraz GEOFON-u 6.3.

Według USGS, epicentrum znajdowało się 92 km od Keelung, oraz 114 km od Taipei, stolicy Tajwanu. Obszar w promieniu 100 km od epicentrum zamieszkuje 465 934 osób.

Najsilniej wstrząsy odczuwalne były w budynkach w Taipei oraz parlamencie krajowym, jak również na międzynarodowym lotnisku w Taoyuan na południe od stolicy.

Tajwan - trzęsienie ziemi 1
Pomimo iż trzęsienie było silne, nie odnotowano żadnych doniesień o obrażeniach lub ofiarach wśród ludności. Wstrząsy wystąpiły na głębokości około 240 km, a tak głębokie powodują znacznie mniej zniszczeń niż te płytkie.

 

Źródło: thewatchers, losyziemi.pl

 

0 0 votes
Article Rating