Co najmniej 16 osób zostało rannych, gdy trąba powietrzna przeszła przez dystrykt Çeşme w południowo-zachodniej części Turcji, 85 kilometrów na zachód od Izmiru. Do zdarzenia doszło kilka godzin po silnym oddziaływaniu magnetycznym.

W czwartek 11 lutego około godziny 21-wszej (18-ta UTC) w tureckim dystrykcie Cesme uformowała się trąba powietrza. Żywioł wyrywał drzewa z korzeniami, zrywał dachówki, przewracał samochody. Najbardziej ucierpiał plac budowy osiedla letnich willi, gdzie przewrócił się dźwig i kontener, w którym mieszkali robotnicy. Szesnastu pracowników zostało rannych – podała turecka państwowa agencja informacyjna Anadolu.

– Çeşme, raj na ziemi, doświadczył w czwartek piekła – powiedział w piątek burmistrz miasta Ekrem Oran, cytowany przez Anadolu.

Silne porywy wiatru i gradobicia spowodowały również szkody w pobliskim mieście Urla, niszcząc setki komercyjnych szklarni.

Miejscowość wypoczynkowa

Słowo „Çeşme” oznacza w języku tureckim fontannę i faktycznie, w Cesme jest dużo fontann. To jedna z atrakcji turystycznych tego miasta i dystryktu nad Morzem Egejskim.

Mające ponad 40 tysięcy mieszkańców Cesme to popularna miejscowość wypoczynkowa.

Silne oddziaływania magnetyczne trwać będą do 14 lutego, szczyty wystąpią 3-4, 10-11 i 13 lutego

Źródło: enex, apnews.com
0 0 votes
Article Rating