Ludzie uciekają z walących się budynków, wszystko się trzęsie. Gaśnie miejskie oświetlenie – taki obraz środowego trzęsienia ziemi w mieście Wan w Turcji nagrały kamery przemysłowe. Według ostatnich danych, wstrząsy o sile 7,2 stopnia w skali Richtera spowodowały śmierć co najmniej dwunastu osób.

Na nagraniu bardzo dobrze widać moment, kiedy zatrzęsła się ziemia. Obraz drży, widać kurz walących się budynków. Miejskie oświetlenie w jednej chwili gaśnie, a ludzie chaotycznie biegają po ulicy.

Kolejne trzęsienie

Na miejscu wstrząsów ekipy ratunkowe wciąż przeszukuja gruzy budynków, szukając ocalałych. To już drugie trzęsienie ziemi w mieście Wan w ostatnim czasie. W październiku w tej samej prowincji w wyniku trzęsienia zginęło 600 osób. Tysiące rodzin pozbawionych domów wciąż koczuje w prowizorycznych obozach namiotowych, silnie odczuwając minusowe temperatury.

Nie tylko Turcja

Również Grecja znajduje się w obszarze aktywności sejsmicznej. W nocy we wschodniej część kraju zanotowano wstrząsy o sile 5,1 stopnia w skali Richtera. Dotąd nie ma jednak informacji o poszkodowanych ani zniszczeniach.

Źródło: tvn24.pl
0 0 vote
Article Rating