W ciągu 28 godzin w Londynie zamordowano cztery osoby – podaje Reuters. Jedną z ofiar była ciężarna kobieta. Jej dziecko walczy o życie. Burmistrz miasta Sadiq Khan zapewnił, że służby robią wszystko, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo.

26-letnia Kelly Mary Fauvrelle była w ósmym miesiącu ciąży, gdy w sobotę nad ranem w południowym Londynie została dźgnięta nożem. Kobieta zmarła, ale ocalało jej dziecko. Noworodek znajduje się w szpitalu w stanie krytycznym. W związku ze sprawą policja aresztowała 29-letniego mężczyznę.

„Przemoc wobec kobiet jest poważnym problem, a wstrząsające morderstwa, do których dochodzi, tak jak w tym przypadku, ukazują skalę problemu, z którym się borykamy. Moje modlitwy są z tym niewinnym dzieckiem, oraz z matką, którą w tak tragiczny sposób straciło” – napisał Khan na Twitterze w sobotę.

 

„Fala morderstw”

To nie jedyne zabójstwo, do którego doszło minionej doby w brytyjskiej stolicy. Reuters pisze o „fali morderstw”, która przelała się przez miasto. W przeciągu 28 godzin w Londynie zamordowano jeszcze trzy inne osoby. Dwóch mężczyzn zmarło od ran kłutych. Trzeci zginął w wyniku bójki. Pięć osób trafiło do aresztu.

„Grupa Violent Crime Taskforce (oddział specjalny do spraw zabójstw – red.) działa przez całą dobę, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Londynu” – poinformował burmistrz miasta.

 

Niepokojące statystyki

Londyn od pewnego czasu zmaga się z problemem rosnącej liczby brutalnych przestępstw, co zwróciło nawet uwagę prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. Przywódca USA na początku czerwca nazwał burmistrza Londynu „porażką” i ostrzegał, że sytuacja w mieście „pogorszy się”, jeżeli nie zostanie on zastąpiony.

Także premier Theresa May jest oskarżana o to, że ograniczanie finansowania policji oraz cięcia w funduszach na opiekę społeczną przyczyniły się do gwałtownego wzrostu liczby przestępstw z użyciem noża.

Według oficjalnych statystyk w 2018 roku w Anglii i Walii odnotowano 285 zabójstw z użyciem noża. To najwyższy wskaźnik od ponad 70 lat – zauważa Reuters.

Boris Johnson, były burmistrz Londynu i faworyt w wyścigu o przejęcie stanowiska po May obiecał zwiększyć liczbę funkcjonariuszy policji, jeżeli zostanie wybrany.

W miarę silne oddziaływania magnetyczne wystąpią między 30 czerwca, a 5 lipca

AutoTag: 2019.06.30, 12:00 UTC

 

Źródło: Reuters, tvn24
0 0 votes
Article Rating