Pod jednym z domów w miejscowości Hemel Hempstead (wschodnia Anglia) zapadła się ziemia. W efekcie powstało potężne zapadlisko. W obawie o życie okolicznych mieszkańców policjanci zarządzili ewakuację okolicznych domów.

Ziemia zapadła się około 7.30 rano. Ze wstępnych szacunków wynika, że średnica zapadliska wynosi około 9 m, a jego głębokość sięga 6 m.Pracownicy przedsiębiorstw użyteczności publicznej oraz inżynierowie od rana są na miejscu i monitorują sytuację. Powoli zaczyna się także szacowanie strat.

Sytuacja niebezpieczna dla okolicznych mieszkańców

Istniały obawy, że w wyniku powstania leja krasowego mogło dojść do uszkodzenia instalacji gazowej, dlatego ewakuowano okolicznych mieszkańców.

– Byłem zszokowany, kiedy rano zapukał do moich drzwi policjant – powiedział Max Green, jeden z mieszkańców. – Droga była zamknięta. Musieliśmy iść pieszo. Nie mogliśmy pojechać samochodem. Myślę, że nie będziemy mogli wrócić do domu przez kilka dni – dodał.

Dom zostanie rozebrany

Właściciel domu pod którym powstało zapadlisko poinformował, że budynek będzie musiał zostać rozebrany.

Według ekspertów przyczyną powstania zapadliska są intensywne opady deszczu, które pojawiają się w Anglii od dłuższego czasu.

 
Źródło: BBC, ENEX, tm
0 0 votes
Article Rating