4 osoby zginęły, a setki jest rannych. – Firmy w centrum miasta są całkowicie zniszczone. Szkoły i kościoły zniszczone – mówi senator Guillermo Besozzi, opisując skutki tornada jakie w piątek przeszło przez urugwajskie miasto Dolores.

Ogromne tornado w Urugwaju, mocno zniszczone miasto Dolores -3

W piątek tornado uderzyło w miasto Dolores w południowo zachodniej części Urugwaju, przy granicy z Argentyną. Zginęły 4 osoby, a ponad 200 zostało rannych – podają władze kraju.Senator Guillermo Besozzi w wypowiedzi dla CNN stwierdził, że zniszczonych zostało około 400 budynków. Zdjęcia z miasta pokazują powywracane samochody, rozbite szyby i zdemolowane budowle.

Wcześniej niespotykane

Tornado uderzyło około godziny 4 czasu lokalnego. Narodowy Instytut Meteorologii jeszcze nie określił siły tornada.

– Czegoś takiego wcześniej nie widzieliśmy. To coś nienormalnego dla tego państwa – mówi Besozzi.

– Dom, biuro i samochody krewnych zostały zniszczone. To wyglądało jak obrazki z filmu, a nie rzeczywistość – opowiada jedna z mieszkanek miasta.

Rząd Urugwaju wysłał dodatkową pomoc sanitarną do poszkodowanego rejonu.

 Ogromne tornado w Urugwaju, mocno zniszczone miasto Dolores -1 Ogromne tornado w Urugwaju, mocno zniszczone miasto Dolores -2 Ogromne tornado w Urugwaju, mocno zniszczone miasto Dolores -4 Ogromne tornado w Urugwaju, mocno zniszczone miasto Dolores -5 Ogromne tornado w Urugwaju, mocno zniszczone miasto Dolores -6 Ogromne tornado w Urugwaju, mocno zniszczone miasto Dolores -7 Ogromne tornado w Urugwaju, mocno zniszczone miasto Dolores -8 Ogromne tornado w Urugwaju, mocno zniszczone miasto Dolores -9 Ogromne tornado w Urugwaju, mocno zniszczone miasto Dolores -10
0 0 vote
Article Rating