Ulewne deszcze powodują poważne utrudnienia w zachodnim Oregonie w Stanach Zjednoczonych. Notuje się lawiny błotne i zapadliska. Zginęła jedna kobieta, a co najmniej pięć domów zostało uszkodzonych w wyniku osuwiska błotnego.

Liczne osuwiska po ulewnych opadach deszczu notuje się w stanie Oregon w Stanach Zjednoczonych.

W piątek rano czasu lokalnego jedno z osuwisk pogrzebało dom z kobietą i psem w środku. Tragedia rozegrała się we Florence w hrabstwie Lane. Niestety, nie udało się ich uratować. O własnych siłach natomiast z budynku wydostał się mężczyzna z innym psem. Są ciężko ranni.

USA - Bardzo wiele osunięć ziemi i zapadlisk pojawia się po ulewnych deszczach w stanie Oregon

Lej zapadliskowy pochłonął samochód

Władze miasteczka Newport (około 225 km na południowy zachód od Portland) poinformowały, że lej zapadliskowy pochłonął jeden samochód i doprowadził do ewakuacji wielu domów. Mimo licznych zniszczeń, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Centrum Zarządzania Kryzysowego Hrabstwa Lincoln ogłosiło, że w okolicy zapadliska zostanie wyłączone zasilanie. Władze zmagają się tam także z innym skutkiem ulewnych deszczy. W mieście Yachats, potok zmienił bieg i dostał się do fundamentów jednego z domów. Ten budynek także został ewakuowany.

 

Takich przypadków może być więcej

Wiele dróg w Oregonie zostało zamkniętych z obawy przed obluzowaną ziemią w górach i możliwością wystąpienia tam osuwisk.

Jak informują lokalne media, istnieje możliwość wystąpienia większej ilości przypadków lawin błotnych. Tym bardziej, że w weekend deszcz ma nadal padać w tym rejonie.

0 0 votes
Article Rating