Powodzie błyskawiczne w Teksasie. Zalane drogi sparaliżowały ruch w części tego stanu. Co najmniej osiem osób zostało uwięzionych w zalanych autach. Władze ostrzegają mieszkańców i proszą, by ci nie opuszczali domów, jeśli nie ma takiej konieczności.

USA - Błyskawiczne powodzie w Teksasie 4

W piątek nad Teksasem pojawiła się strefa opadów. Najintensywniej padało nad południowo-wschodnią częścią stanu. Ulewy doprowadziły do licznych powodzi błyskawicznych. Woda zalała kilka dróg i wiele budynków. 

Uwięzienie w samochodach

Lokalna straż pożarna prosi mieszkańców, by zrezygnowali z podróżowania samochodem do czasu aż poziom wody spadnie. Z doniesień mediów wynika, że co najmniej osiem osób zostało uwięzionych w zalanych autach. Wszyscy bezpiecznie wydostali się z pojazdów.

Utrudnienia pogodowe doprowadziły do zamknięcia Uniwersytetu Lamar w Beaumont. Nie działa również lokalny ośrodek pomoc społecznej dla starszych mieszkańców stanu. Zamknięte zostały także okoliczne porty.

 USA - Błyskawiczne powodzie w Teksasie 3 USA - Błyskawiczne powodzie w Teksasie 2 USA - Błyskawiczne powodzie w Teksasie 1
0 0 votes
Article Rating