Burze, którym towarzyszyło przynajmniej kilkanaście tornad, przyczyniły się do wielu szkód w Stanach Zjednoczonych. We wtorek na Północnym Wschodzie zginęły dwie osoby. Setki tysięcy gospodarstw zostało pozbawionych energii elektrycznej.

Sunset Tornado

We wtorek rano nastolatek zginął, a cztery inne osoby zostały ranne po tym, jak na skutek burzy drzewo przewróciło się w Narodowych Lasach Allegheny w Pensylwanii. Z kolei wieczorem w hrabstwie Montgomery w stanie Maryland wiatr przewalił drzewo na samochód, którym podróżował mężczyzna. Niestety mężczyzna zmarł.

USA - Burze i kilkanaście tornad przetoczyło się przez kraj 6

Opóźnienia lotów i pociągów

Burze przyczyniły się również do ogromnych opóźnień lotów w całym regionie. Kilkanaście lotnisk, w tym w Nowym Jorku, Filadelfii i w Bostonie, zostało sparaliżowanych. Miliony ludzi musiały przeczekać burze w portach lotniczych.

Na skutek burz ucierpiała również kolej. We wtorek w godzinach szczytu wiele regionalnych pociągów utknęło w miejscu na wiele godzin.

Towarzyszący burzom wiatr był na tyle silny, że policja otrzymywała zgłoszenia o przewróconych samochodach ciężarowych. Jeden zablokował autostradę międzystanową 95. Drugi przewrócił się na parkingu w miejscowości Deptford w stanie New Jersey.

USA - Burze i kilkanaście tornad przetoczyło się przez kraj 4

Setki tysięcy gospodarstw bez prądu

Jedno z kilkunastu tornad, które pojawiły się od poniedziałku na Środkowym Zachodzie i Północnym Wschodzie, odnotowano w miejscowości Wrentham w stanie Massachusetts. Wiatr osiągał prędkość do 120 km/h. Na skutek wichur co najmniej 770 tys. gospodarstw w Massachusetts pozostawało we wtorek bez energii elektrycznej. W środę rano ta liczba zmniejszyła się do 430 tys.

USA - Burze i kilkanaście tornad przetoczyło się przez kraj

Z powodu złej pogody bez prądu w Pensylwanii pozostawało około 160 tys. odbiorców. W New Jersey było ich 156 tys.

 

USA - Burze i kilkanaście tornad przetoczyło się przez kraj 2

Robert Mole retrieves belongings from his car hours after a severe storm in Jackson, Mich., on Tuesday, June 23, 2015.  A series of severe thunderstorms that pushed damaging winds and tornados into several parts of Michigan wrecked homes and knocked out power to thousands of people, officials said Tuesday. (J. Scott Park/The Jackson Citizen Patriot via AP) ALL LOCAL TELEVISION OUT; LOCAL TELEVISION INTERNET OUT

 

USA - Burze i kilkanaście tornad przetoczyło się przez kraj 9
USA - Burze i kilkanaście tornad przetoczyło się przez kraj 12USA - Burze i kilkanaście tornad przetoczyło się przez kraj 11

UNITED STATES - MARCH 25:  A storm chaser video taping a very close tornado. South Dakota.  (Photo by Carsten Peter/National Geographic/Getty Images)

USA - Burze i kilkanaście tornad przetoczyło się przez kraj 8USA - Burze i kilkanaście tornad przetoczyło się przez kraj 7

 

0 0 vote
Article Rating