Sprawcą strzelaniny, do jakiej doszło w piątek po południu czasu lokalnego w nowojorskim szpitalu Bronx-Lebanon okazał się lekarz, były pracownik tego szpitala – poinformowały władze. Otworzył ogień zabijając jedną osobę i raniąc sześć innych, po czym miał popełnić samobójstwo.

Lekarz popełnił samobójstwo

Strzały padły wewnątrz szpitala Bronx Lebanon na Bronxie w Nowym Jorku.

Sprawcą były pracownik

Źródła w policji nowojorskiej poinformowały nieoficjalnie, że sprawca został zidentyfikowany jako 45-letni dr Henry Bello, specjalista w dziedzinie medycyny rodzinnej, który zrezygnował z pracy w tym szpitalu w 2015 r., uprzedzając wręczenie mu wypowiedzenia. Miał być oskarżany o molestowanie seksualne wielu kobiet, w tym pracownic szpitala.

Wszedł on do szpitala, mieszczącego się w nowojorskiej dzielnicy Mount Hope, z długa bronią ukrytą pod białym kitlem. Według stanowego deputowanego Michaela Blake’a, był to karabin M16.

Wśród personelu i pacjentów szpitala wybuchła panika. Ludzie barykadowali się w pomieszczeniach szpitalnych. Jak powiedział komisarz policji nowojorskiej James O’Neill, napastnik otworzył ogień po dotarciu na 16 i 17 piętro budynku.

Bronx Lebanon Hospital w Nowym Jorku

Później – jak poinformował O’Neill – sprawca próbował podpalić się i zmarł w rezultacie odniesionych obrażeń.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio oświadczył, że strzelanina nie była aktem terrorystycznym, ale raczej zdarzeniem „związanym z konfliktem w miejscu pracy”

Atak był „strasznym wydarzeniem w miejscu, które ludzie kojarzą z opieką” – powiedział de Blasio na konferencji prasowej. Dodał, że wielu rannych walczy o życie.

Szpital Bronx-Lebanon jest placówką prywatną działającą już od 120 lat.

 

Źródło: PAP, Reuters, New York Times, tvn24
0 0 votes
Article Rating