Ulewne deszcze nawiedziły pustynny stan Arizona. Po ich przejściu nad hrabstwami stanu ratowano kierowców, których podtopione samochody nie były w stanie wyjechać z zamienionych w rwące rzeki ulic.

W dwóch leżących w amerykańskim stanie Arizona hrabstwach, Maricopa i Pinal, w niedzielę spadł ulewny deszcz. Jak informują lokalni meteorolodzy, co godzinę na ziemię trafiało tam do 6o litrów wody na metr kwadratowy. 

Natychmiast wydano ostrzeżenia przed powodzią. Pośród miejscowości, którym groziło znalezienie się pod wodą, były m.in. Chandler, Mesa, Gilbert oraz Queen Creek.

Uwięzieni kierowcy

Kilkoro kierowców ratowano z ulic Phoenix, które zamieniły się rwące rzeki.

Jak podają amerykańskie media, pojazd pewnej kobiety utknął w rwących wodach, jakie spływały jedną z ulic w Scottsdale. Wcześniej służby ratunkowe z samego Phoenix znalazły 70-letnią kobietę, która również została uwięziona we własnym samochodzie.

Weekend bardzo deszczowy w Tucson

W Arizonie w niedzielę padało także w mieście Tucson w hrabstwie Pima. Dzień wcześniej, jak podają amerykańskie media, Tucson doświadczyło burzy, która pozrywała linie wysokiego napięcia.

Źródło: Reuters TV, nbc4i.com, tm
0 0 votes
Article Rating