Co najmniej sześć osób zginęło w wyniku sobotniej powodzi w mieście Palestine w Teksasie. Wśród ofiar była czwórka dzieci.

USA - Ogromne opady deszczu w Teksasie -5
Do powodzi doszło w sobotę na wschodzie amerykańskiego stanu Teksas. Zalania i podtopienia spowodowane były intensywnymi opadami, które wystąpiły po przejściu frontu burzowego, odpowiedzialnego również za kilka tornad w środkowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych.Żywioł zabił co najmniej sześć osób. Zginęła 64-letnia kobieta wraz z czwórką wnuków (w wieku od sześciu do dziewięciu lat) oraz 30-letni mężczyzna.

 

Woda aż po dach

Do tragicznych zdarzeń doszło w mieście Palestine, około 160 km na południowy wschód od Dallas. Jak podaje funkcjonariusz policji James Muniz, dom kobiety i jej wnuków został zalany przez wodę aż po dach.

Serwis meteorologiczny National Weather Service wydał w sobotę ostrzeżenia pogodowe dotyczące powodzi na obszarze od wschodniego Teksasu do Misissipi. Informowano także o możliwości wystąpienia burz w stanie Luizjana.

Burmistrz miasta Palestine ostrzegał przed intensywnymi burzami, które miały wystąpić nad niżej położonymi obszarami doliny Missisipi, Tennessee, Ozarks i Ohio.

Memphis Melton, 7, looks at the destruction in his aunt's backyard in Lindale, Texas Saturday, April 30, 2016. A suspected tornado came through the area Friday night.  /Tyler Morning Telegraph via AP) MANDATORY CREDIT

USA - Ogromne opady deszczu w Teksasie -7 USA - Ogromne opady deszczu w Teksasie -4

Zerwane linie, uszkodzone domy

Silny wiatr w okolicach Houston połamał drzewa i zerwał linie wysokiego napięcia – informowała firma CenterPoint Energy. Ponad 4200 osób było odciętych od zasilania.

Jak podaje Muniz, na skutek powodzi poważnie uszkodzonych zostało od sześciu do 10 domów.

To nie pierwsza powódź w Teksasie w ostatnim czasie. W kwietniu w tym stanie przez żywioł zginęło już kilkanaście osób.

USA - Ogromne opady deszczu w Teksasie -3

USA - Ogromne opady deszczu w Teksasie -11 USA - Ogromne opady deszczu w Teksasie -10 USA - Ogromne opady deszczu w Teksasie -9

A woman holds a baby in a canoe as Texas Guardsmen arrive to assist after flooding in Brookshire, Texas, U.S. April 20, 2016.   U.S. Army National Guard/1st Lt. Zachary West/Handout via REUTERS

USA - Ogromne opady deszczu w Teksasie -6 USA - Ogromne opady deszczu w Teksasie -2
Źródło: Reuters, weather.com, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating