Północno-wschodnie Stany Zjednoczone pod wodą. Deszcz spowodował, że w wielu miejscach drogi zamieniły się w potoki, a domy zostały zalane. W stanie Wirginia ogłoszono stan wyjątkowy.

USA - Północno-wschodnia część kraju pod wodą -13

Burza tropikalna Joaquin przybiera na sile. Oczy meteorologów zwrócone są ku temu pędzącemu po Oceanie Atlantyckim ośrodkowi niskiego ciśnienia. Joaquin przyniósł ulewne deszcze na obszarze od Nowej Anglii aż po Stany Środkowoatlantyckie. Na wielu obszarach opady przyczyniły się do podtopień. Miejscami zostały ogłoszone ostrzeżenia powodziowe.

USA - Północno-wschodnia część kraju pod wodą -14

Ciężka sytuacja w Wirginii

Najtrudniejsza sytuacja panuje w Wirginii. Terry McAuliffe, gubernator Wirginii, zmuszony był do ogłoszenia stanu wyjątkowego. Z brzegów wystąpiła rzeka Roanoke.

Według Amerykańskiej Służby Pogodowej we wtorek w miejscowości Blacksburg odnotowano 111 l/mkw. deszczu. W Leesburg do wtorkowego wieczora spadły 152 l/mkw. W obu miejscowościach padły rekordy opadów. Ponad 80 l/mkw. odnotowano w Shenandoah.

W portalach społecznościowych krążą zdjęcia z Uniwersytetu Stanowego Jamesa Madisona. Kampus częściowo znalazł się pod wodą.

Drogi w południowo-zachodniej oraz w południowej Wirginii zamieniły się w rwące potoki, domy zostały zalane. Podtopienia przyczyniły się również do zamknięcia kilku szkół.

Groźnie wyglądała sytuacja, w której mężczyzna został uwięziony we własnym samochodzie. Służby ratunkowe z sukcesem pomogły się mu wydostać z zalanego auta.

Flooding in Petersburg, West Virginia

Tornado pojawiło się w Pensylwanii

Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa poinformowała, że przez hrabstwo Lancaster w stanie Pensylwania, nieopodal Horestown, we wtorek przetoczyło się tornado.

Sustoszyło ono obszar na odcinku 4 km. Zostawiło po sobie powyrywane drzewa, uszkodzone dachy i budynki. Prędkość wiatru przekraczała 145 km/h.

Odnotowano również ulewny deszcz. Opady przyczyniły się do podtopienia kilku piwnic. Najbardziej na skutek opadów, ucierpiały miasta Brockway i Reynoldsville.

USA - Północno-wschodnia część kraju pod wodą -11

Ostrzeżenia przed powodzią w Nowym Jorku

Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Jorku ostrzega mieszkańców nisko położonych obszarów, że mogą pojawić się lokalne podtopienia i powodzie.

W Colonie został ogłoszony stan wyjątkowy. Woda zalała tam wiele domów i ulic.

USA - Północno-wschodnia część kraju pod wodą -10

Massachusetts

Rządowi meteorolodzy poinformowali też, że w Bostonie w stanie Massachusetts w środę spadły 62 l/mkw. deszczu. Tym samym został pobity rekord, który poprzednio wynosił 32 l/mkw. Podobna sytuacja miała miejsce w Worcester, gdzie również został ustanowiony dobowy rekord opadów. W środę spadło tam 60 l/mkw. Do tej pory najwyższa wartość dobowa, jaka została odnotowana, to 55 l/mkw.

Burmistrz Bostonu apeluje do mieszkańców, żeby oczyszczali kanalizację burzową przy swoich posesjach.

USA - Północno-wschodnia część kraju pod wodą -3

Zalane Maine

W środę w stanie Maine w okolicach Portland odnotowano liczne powodzie. Wiele dróg zamieniło się w rwące potoki. Meteorolodzy notowali na stacjach meteorologicznych opad przekraczający 150 l/mkw. Najgorsza pogoda panowała między innymi w Androscoggin i Cumberlnad.

Dobowy rekord opadów został ustanowiony w Portland, gdzie spadło 140 l/mkw. deszczu. Rekordowo wysokie opady notowane były również w Caribou, Houlton i w Millinocket.

Wiele domów i piwnic w całym stanie znalazło się pod wodą.

1,4 tys. gospodarstw pozbawionych jest energii elektrycznej. Trwa usuwanie awarii.

USA - Północno-wschodnia część kraju pod wodą -7

Rhode Island bez prądu

W stanie Rhode Island odnotowano rekordowy opad dobowy. Miejscami spadło 55 l/mkw. deszczu. Wystąpiły przerwy w dostawie energii elektrycznej. Bez prądu było 5,3 tys. gospodarstw.

USA - Północno-wschodnia część kraju pod wodą -4

Ostrzeżenia w New Hampshire

W New Hampshire mieszkańców ostrzega się przed ulewnymi deszczami, które mogą pojawiać się do czwartkowego poranka. Opady mogą przyczynić się do zalania miast na wybrzeżu.

USA - Północno-wschodnia część kraju pod wodą -16 USA - Północno-wschodnia część kraju pod wodą -15 USA - Północno-wschodnia część kraju pod wodą -9 USA - Północno-wschodnia część kraju pod wodą -8 USA - Północno-wschodnia część kraju pod wodą -6 USA - Północno-wschodnia część kraju pod wodą -5 USA - Północno-wschodnia część kraju pod wodą -2 USA - Północno-wschodnia część kraju pod wodą -1

0 0 votes
Article Rating