– To może być największa burza śnieżna w Waszyngtonie od czasu tej z 26 stycznia 2011 – ostrzegają meteorolodzy. Potężna strefa opadów śniegu przesuwa się nad terenem USA. We wtorek spodziewane są intensywne opady na Wschodnim Wybrzeżu. Eksperci ostrzegają przed chaosem w komunikacji lądowej i powietrznej.

Obraz satelitarny USA, wykonany przez satelitę GOES, Fot. NOAA, film: Reuters TV, ENEX

 

Synoptycy z AccuWeather od kilku dni ostrzegali przed intensywnymi opadami śniegu, które od poniedziałku pojawiają się na północy kraju. Jak na razie nie są one intensywne, sięgają 5 cm, choć eksperci nie ukrywają, że nawet niewielka ilość białego puchu często prowadzi do potężnego chaosu.

We wtorek śnieg dotrze do Wschodniego Wybrzeża

Według prognoz, strefa opadów będzie przesuwać się na wschód. We wtorek opady śniegu dotrą do stanów Środkowoatlantyckich. Tego dnia śniegu będą mogli spodziewać się również mieszkańcy południowej części regionu Nowej Anglii. Specjaliści zaznaczają jednak, że kiedy opady pojawią się na wschodzie kraju, staną się znacznie bardziej intensywne.

Największa burza śnieżna?

Dla Waszyngtonu, a także dużych części stanów: Wirginia, Delaware, Maryland, New Jersey i południowej części stanu Nowy Jork spodziewane opady będą najprawdopodobniej największymi w tym sezonie.  – To może być największa burza śnieżna w Waszyngtonie od 26 stycznia 2011 roku – powiedział meteorolog Brian Wimer. Wówczas ponad 650 tys. odbiorców zostało pozbawionych dostępu do prądu, a tysiące osób spędziły wiele godzin w korkach.

Chaos na drogach i na lotniskach

Meteorolodzy ostrzegają przed sytuacją na drogach, bo nawierzchnia stanie się śliska. Spodziewane są również opóźnienia w transporcie lotniczym. Niestety opady nie będą jedynym problemem. Prognozy przewidują silne porywy wiatru, co w połączeniu ze śniegiem doprowadzi do powstania zawiei i zamieci.

Według prognoz, pod koniec tygodnia przez dużą część USA przejdzie kolejna burza śnieżna.

 

 

Rozkład temperatur w strumieniach na wysokości 26.5 km – USA

Rozkład temperatur w strumieniach na wysokości 26.5 km – Europa

Dyskusja o pogodzie na Forum.LosyZiemi.pl

Źródło: AccuWeather, tm, LosyZiemi.pl
0 0 votes
Article Rating