Apokaliptyczne sceny miały miejsce w poniedziałek w amerykańskim stanie Oklahoma. Przechodziły tam tornada, które zabiły dwie osoby. Jedna osoba została ranna.

USA - Tornada w Oklahomie zabiły dwie osoby

Potężne tornado, które rozszalało się nad środkowo-południową Oklahomą w poniedziałek, zabiło 76-letniego Chestera Barnesa. Znajdował się on w swoim domu w hrabstwie Gravin nieopodal miasta Wynnewood, kiedy żywioł zaatakował. Druga ofiara śmiertelna pochodziła z okolic miasta Connerville w hrabstwie Johnston.

Jedna osoba została niegroźnie ranna. Tornado zniszczyło też kilka domów. W jednym z nich pod gruzami uwięzionych zostało sześć osób.

Przed żywiołem wydano ostrzeżenia. Zastrzegano w nich, że może być „ekstremalnie niebezpieczny”.

USA - Tornada w Oklahomie zabiły dwie osoby -2

Sytuacja zagrażająca życiu

– Jesteście w sytuacji zagrażającej życiu. Latające fragmenty budynków mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla osób, które nie znajdą schronienia – władze ostrzegały mieszkańców Roff i Hickory w hrabstwie Pontotock.

Jedna z kobiet mieszkających w Roff Dana Lance została zaskoczona przez tornado, gdy wracała z pracy do domu. Niebo zrobiło się ciemne i słychać było syreny alarmujące o nadejściu niebezpieczeństwa.

– Zaparkowałam i weszłam do szkoły – mówi Lance. – Były tam dzieci i starsi ludzie, psy, koty, niemowlęta. Zebrało się tam prawie całe miasto – dodaje.

USA - Tornada w Oklahomie zabiły dwie osoby -3

Nie tylko Oklahoma

Tornada występowały nie tylko w jednym miejscu. Pojawiły się także w Lincoln i Odessie w stanie Nebraska. Trąba powietrzna widziana była też w stanie Iowa. Gruz, który pochodził ze zniszczonych domów, odnajdywano w promieniu prawie 2,5 km. Grad, który spadał z nieba, miał średnicę około 12 cm. Tornadom towarzyszył wiatr o prędkości ponad 170 km/h.

 

Źródło: kfor.com, nbc.news, cbsnews.com, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating