Tornada i ulewny deszcz nawiedziły Teksas i Luizjanę. Gwałtowna pogoda przyczyniła się do śmierci pięciu osób.

Kobieta i jej syn zginęli, kiedy w czwartek przez miasto Ruston w Luizjanie przeszło tornado. Na ich dom spadło powalone przez silny wiatr drzewo. Wiatr również poważnie uszkodził budynki znajdujące się na terenie kampusu Louisiana Tech University.

– Przyjęliśmy bezpośrednie uderzenie. Wiele domów zostało zniszczonych – mówił Ronny Walker, burmistrz miasta. Gubernator stanu, John Bel Edwards, który udał się do Ruston, aby zobaczyć szkody wyrządzone przez pogodę, wprowadził stan wyjątkowy w północnej Luizjanie.

Tornado, które uderzyło w Ruston, miało kategorię EF-3 według rozszerzonej skali Fujity.

To nie było jedyne tornado

Kolejne dwa potwierdzone tornada pojawiły się w czwartek w San Augustin w Teksasie i w pobliżu Mooringsport w Luizjanie. Z kolei niepotwierdzone dotąd tornada powaliły drzewa w Union Parish, Beekman i w Midway w Luizjanie.

W mieście Bryan w pobliżu Texas A&M University uchwycono na filmie przedstawiający lej, który powstał późnym popołudniem. Zdjęcia lotnicze pokazały, że kilka innych budynków na obszarze miasta zostało zniszczonych.

– Byłem świadomy kierunku, w jakim porusza się tornado, więc nie bałem się o swoje bezpieczeństwo. To było to ekscytujące doświadczenie – powiedział agencji Reutera Michael David Black, jeden z mieszkańców Bryan.

Śmierć w wodach powodziowych

Te same burze wywołały w środę powodzie w Teksasie. W pobliżu Fort Worth kobieta i dwoje dzieci zginęło, gdy ich samochód został uwięziony w wodach powodziowych. Mąż kobiety trafił do szpitala.


Kolejne oddziaływania magnetyczne wystąpią od 22-27 kwietnia, silny szczyt wystąpi 25-26 kwietnia

Źródło: CNN, weather.com, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating