Policja w Waszyngtonie poszukuje trzech mężczyzn, którzy w niedzielę 19 lipca otworzyli ogień do grupy ludzi na ulicach Waszyngtonu. Zginęła jedna osoba, a osiem zostało rannych – poinformował szef policji w stolicy USA, Peter Newsham.

Szef stołecznej policji Peter Newsham powiedział, że z dziewięciu ranionych w dzielnicy Northwest w Waszyngtonie – na rogu 14th Street i Spring Road – jedna zmarła w szpitalu, a dwie są ciężko ranne. Obrażenia pozostałych sześciu osób nie zagrażają ich życiu. Jak dodał, celem ataku wydaje się być więcej niż jedna osoba w grupie, a niektóre z tych osób są znane policji.

Newsham przekazał, że dwóch z trzech napastników miało ze sobą długą broń. Dwaj z trzech napastników mieli na sobie czarne bluzy z kapturem, a trzeci był ubrany w szarą bluzę z czarnymi spodniami dresowymi z białym paskiem.

– Jestem pewien, że ten rodzaj bezczelnej aktywności w biały dzień w bardzo, bardzo ruchliwym miejscu jest przerażający dla tej społeczności – powiedział Newsham w raporcie prasowym. – Narażają wszystkich w społeczności – dodał.

Średniej siły oddziaływania magnetyczne planet wystąpią między 16-20 lipca, z silnymi szczytami 17 i 19 lipca

Syn sędzi federalnej śmiertelnie postrzelony, mąż ranny

Syn sędzi federalnej w amerykańskim stanie New Jersey został śmiertelnie postrzelony, a jej mąż został ciężko ranny. Kobieta, która jest pierwszą Latynoską zasiadającą w ławach sądu federalnego w stanie New Jersey, już wcześniej otrzymywała groźby.

Według źródeł organów ścigania, syn Esther Salas, sędzi federalnej w Newark w stanie New Jersey, został śmiertelnie postrzelony, a jej mąż, prokurator Mark Anderl, ranny w ataku na ich dom w North Brunswick. Sędzia nie ucierpiała.

Według źródeł ABC, syn sędzi – student pierwszego roku – został zastrzelony w niedzielę 19 lipca około godziny 17 czasu lokalnego w chwili, gdy otworzył drzwi do rodzinnego domu rodzinnego. Napastnik postrzelił go w serce. Jak dodają źródła, mąż sędzi został wielokrotnie postrzelony.

Funkcjonariusz organów ścigania przekazał ABC News, że podejrzany o postrzelenie i zabójstwo – według wstępnych informacji śledczych przebrany za kierowcę firmy kurierskiej – jest na wolności.

Źródła ABC podają, że w przeszłości sędzia Salas otrzymywała groźby. Władze badają, czy istnieje jakikolwiek związek między nimi a atakiem. Salas jest pierwszą Latynoską, która zasiada jako sędzia w sądzie federalnym w New Jersey.

 

 

 

ŹródłoReuters, ABC News
0 0 votes
Article Rating