Mieszkańcy Chicago nie narzekają na mróz. Temperatura, która doszła do 21 st. C, zadziwiła nawet synoptyków. Jednak meteorolodzy już wróżą ochłodzenie.

W Chicago panuje klimat umiarkowany. Często pada deszcz, a średnia temperatura w ciągu roku to 10 st. C. Najzimniej jest w lutym, kiedy to miasto skuwa kilkustopniowy mróz. Teraz jednak jest zupełnie inaczej.

W piątek temperatura powietrza w Chicago sięgnęła 19 st. C. Meteorolodzy twierdzą, że podobna aura zimą panowała w 1880 roku. Jednak w sobotę zrobiło się jeszcze cieplej. Temperatura w mieście doszła do letnich wartości. Odnotowano 21 st. C. Meteorolodzy przecierają oczy ze zdumienia. Nie spodziewali się, że może być aż tak ciepło.

Ludzie chętnie wyszli w sobotę z domów, a na zewnątrz czekało na nich wiele atrakcji.

– Prom wycieczkowy w sobotę kursował co godzinę. Zazwyczaj zaczynamy kursować w okolicy połowy marca – powiedział pracownik linii.

 

Nietypowa zima

Eksperci twierdzą, że zima w tym roku w Chicago jest nietypowa. W mieście od dwóch miesięcy nie spadł śnieg, a w prognozach nadal go nie widać. Meteorolodzy ostrzegają jednak, że pogoda w najbliższych dniach radykalnie się zmieni. Zapowiadają znaczny spadek temperatury.

 

Źródło: reuters TV, tvnmeteo, http://chicago.cbslocal.com/2017/02/18/chicago-breaks-temperature-record-for-second-day-in-a-row/
0 0 votes
Article Rating