W amerykańskim stanie Michigan złowiono ważącego ponad 100 kilogramów i mierzącego ponad dwa metry jesiotra. „To jeden z największych jesiotrów jeziornych odnotowanych w Stanach Zjednoczonych” – poinformowała w mediach społecznościowych agencja do spraw myślistwa i rybołówstwa.

Gatunek, który złowiono to jesiotr jeziorny (Acipenser fulvescens).

„Na podstawie rozmiarów ryby zakładamy, że to samica wędrująca w naszych wodach od stu lat” – poinformowała agencja do spraw myślistwa i rybołówstwa. Zazwyczaj samce jesiotra żyją do 55 lat, a samice do 70-100 lat.

Ważący ponad 108 kilogramów i mierzący 2,1 metra jesiotr wrócił na wolność po zważeniu i zmierzeniu. Wypuszczono go do okolicznej rzeki Detroit River.

„Jeden z największych”

Jak dodano we wpisie agencji w mediach społecznościowych, „to jeden z największych jesiotrów jeziornych odnotowanych w Stanach Zjednoczonych”.

Jesiotr jest w stanie Michigan uznawany za gatunek zagrożony, ale na wybranych wodach wędkarze mogą uzyskać pozwolenia na odłowienie jednej sztuki rocznie. Jednak wszystkie jesiotry złowione w Detroit River muszą być natychmiast wypuszczane.

Źródło: PAP, wxyz.com, https://www.clarin.com/viste/pescaron-esturion-tamano-humano-nacio-hace-100-anos_0_6ThzrQlWV.html
3 2 votes
Article Rating