Uzbrojony w nóż mężczyzna zaatakował w piątek 3 stycznia przechodniów, spacerujących po parku w miejscowości Villejuif niedaleko Paryża. Sprawca ranił kilka osób, jedna z nich zmarła – poinformował Vincent Jeanbrun, mer miejscowości L’Hay-les-Roses. Według francuskich mediów napastnik został zastrzelony przez funkcjonariuszy. Policja potwierdziła, że „nie stanowi już zagrożenia”.

Do ataku doszło po godzinie 14 w parku Hautes Bruyeres w miejscowości Villejuif.

Napastnik ranił nożem kilka osób, w tym dwie poważnie, po czym uciekł do centrum handlowego w pobliskiej miejscowości L’Hay-les-Roses.

Po godzinie 16 mer L’Hay-les-Roses Vincent Jeanbrun poinformował, że jedna z ofiar nożownika, która doznała najcięższych obrażeń, zmarła.

Media: sprawca zastrzelony

Według BFM TV funkcjonariusze oddali co najmniej trzy strzały, w których wyniku napastnik zmarł. Policja potwierdziła, że nożownik „nie stanowi już zagrożenia”.

Jak pisze agencja AP, powołując się na siły bezpieczeństwa, policjanci obawiali się, że mężczyzna ma na sobie kamizelkę z materiałami wybuchowymi.

Wcześniej na Twitterze paryska policja poinformowała o interwencji w Villejuif i zaapelowała o unikanie okolicy parku, w którym doszło do ataku.

 

Średniej siły oddziaływanie magnetyczne wystąpi 1 i 2 stycznia 2020 roku

 

Źródło: Reuters, BFM TV
0 0 votes
Article Rating