Patrząc na cykl energii drgań magnetycznych, w ciągu najbliższych kilkunastu godzin kilkukrotnie nastąpi spadek energii DM.

kilauea-poziom-lawy-2016-09-09_2

Bardzo wysoki poziom lawy w kalderze wulkanu Kilauea na Hawajach.

Spadki energii drgań wiążą się ze spadkiem naprężeń w płaszczu zewnętrznym planety, co widać doskonale na Hawajach, jak wzrasta i opada poziom lawy w wulkanie Kilauea zgodnie z energią drgań magnetycznych.
Większość spadków naprężeń wiąże się z trzęsieniami ziemi, dlatego w ciągu najbliższych kilkunastu godzin jest największe prawdopodobieństwo, że wystąpi silne trzęsienie ziemi. Tak jak już wcześniej opisywałem, zazwyczaj do 36 godzin po szczycie cyklu magnetycznego wzrasta aktywność sejsmiczna, po czym następuje spadek.

trzesienia-ziemi-2016-09-09

Najbardziej zagrożone rejony to północna część Nowej Zelandii, środkowa część Włoch, Birma, Japonia, zachodnia część Grecji oraz Oklahoma i Alaska w USA.

energia-drgan-magnetycznych-2016-09-09-120h-z

Poniżej na mapach widzimy układ płyt tektonicznych i naniesione wszystkie trzęsienia ziemi z bazy USGS, jakie wystąpiły w ciągu ostatnich 5 dni.

Trzęsienia ziemi od magnitudy 5.5 na wykresie są dodatkowo opisywane wraz z podaniem po przecinku głębokości.
Zwróćcie uwagę na rozkład ognisk tych wstrząsów. USA w bazie USGS ma wstrząsy poniżej magnitudy 2 w skali Richtera, dlatego tak specyficznie to widać.

trzesienia-ziemi-2016-09-09-wszystkie

 

Poniżej tylko trzęsienia ziemi od magnitudy 5.0

trzesienia-ziemi-2016-09-09-od-5-0

Więcej informacji na Forum.LosyZiemi.pl

 

 

Zabraniam kopiowania oraz przetwarzania zamieszczonych przeze mnie informacji bez mojej wiedzy i zgody.

Źródło: LosyZiemi.pl
0 0 votes
Article Rating