We Włoszech wystąpiły silne wstrząsy sejsmiczne, które odczuli mieszkańcy Rzymu i regionu Lacjum. Nie ma doniesień o zniszczeniach i rannych.

Wstrząsy odczuli w czwartek mieszkańcy Rzymu i całego stołecznego regionu Lacjum. Włoski Instytut Geofizyki i Wulkanologii podał, że trzęsienie ziemi miało magnitudę 4,4. Natomiast Amerykańska Agencja geologiczna podała magnitudę 4.6. Wstrząs nastąpił o godzinie 18.35 czasu lokalnego. Hipocentrum wstrząsów wyliczone zostało przez USGS na głębokości 15.4 km.

Według Europejsko-Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego hipocentrum znajdowało się na głębokości 14 kilometrów, a epicentrum w miejscowości Villavallelonga – w odległości 74 kilometrów na wschód od Rzymu i 66 kilometrów od L’Aquili.

W Avezzano i miasteczkach wokół L’Aquili, gdzie wstrząs był wyjątkowo odczuwalny, ludzie wybiegli na ulice. Nie ma informacji o stratach i osobach poszkodowanych.

Niebezpieczny region

6 kwietnia 2009 roku miasto L’Aquilla nawiedziło tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,3. Wstrząsy odczuwalne były w całym kraju. Zginęło 309 osób, a rannych zostało około 1500. Od 10 do 15 tysięcy domów zostało zniszczonych.

 

Słońce – Zbliża się kolejna średniej wielkości i gęstości dziura koronalna, która na wprost Ziemi znajdzie się między 6-8 listopada

 

Źródło: PAP
0 0 votes
Article Rating