Między 5, a 15 grudnia nałoży się kilka cykli magnetycznych, które mogą wywołać kolejny wzrost aktywności sejsmicznej i wulkanicznej w trzech nasileniach. W celu wyjaśnienia pewnej kwestii, zaznaczam, że wyliczenia bazują na moich własnych algorytmach i pomiarach, których dokonuję w Głogowie. Narzędzia analityczne, których zrzuty ekranowe wykorzystywane w tym artykule, również sam tworzę. Algorytmy cały czas są przeze mnie dopracowywane, największą trudnością jest precyzyjne określenie możliwych trzęsień ziemi, które taki cykl magnetyczny wywoła oraz ich lokalizacja. Dlatego największą precyzję uzyskuje się już na początku cyklu, gdzie widać reakcje wulkanów i pojawiają się pierwsze wstrząsy.

trzesienia-ziemi

Trzęsienia ziemi

Pierwsze zaburzenie pola geomagnetycznego wystąpi w dniach 5-7 grudnia, szczyt 5 grudnia, kolejne o wiele silniejsze między 9-11 grudnia, szczyt 10 grudnia i ostatnie 13-15 grudnia, szczyt 14 grudnia. Najgroźniej może być w okolicach 10 grudnia.

Rejonami najbardziej narażonymi na trzęsienia ziemi są: Włochy, GrecjaJaponia, Nowa Zelandia, kolejne rejony to południowa część Meksyku, GwatemalaChile, Nepal, MjanmaPapua Nowa Gwinea oraz okolice miasta Stillwater w Oklahomie w USA. 

 

Aktywność sejsmiczna 21-30 listopada, o której pisałem 18 listopada:

Pierwsze słabsze zaburzenie pola geomagnetycznego wystąpi w dniach
22, 23 listopada, kolejne o wiele silniejsze między 25-27 listopada
i ostatnie 29-30 listopada.

Wystąpiły trzęsienia ziemi:

21 listopada: Silne trzęsienie ziemi w Japonii, magnituda 7.3, jest ostrzeżenie o tsunami z falą o wysokości do 3 metrów

24 listopada: Silne trzęsienie ziemi wystąpiło 130 km od Salwadoru, magnituda 7.0, możliwe tsunami z falą do 1 metra

25 listopada: Chiny – Trzęsienie ziemi przy granicy z Tadżykistanem, magnituda 6.5 w skali Richtera, zniszczone domy

29 listopada: Polska – Trzęsienie ziemi w okolicach Polkowic, magnituda 4.5 w skali Richtera, głębokość 2 km, w kopalni trwa akcja ratunkowa

 

Na poniższym wykresie widać cały poprzedni cykl, gdzie wzrost aktywności sejsmicznej wystąpił zgodnie z wyliczeniami na początku, w środku i na końcu cyklu.

energia-wstrzasow-16-11-03-12-2016

magnitudy-wstrzasow-16-11-03-12-2016

Trzęsienia ziemi od 16.11-03.12 od magnitudy 5.5

Trzęsienia ziemi od 16.11-03.12 od magnitudy 5.5, naniesione na energię drgań magnetycznych w osi pionowe Z.

Przypominam, 6 grudnia na wprost Ziemi znajdzie się duża dziura koronalna, która wywoła średnią burzę geomagnetyczną

 


Więcej informacji można znaleźć na Forum.LosyZiemi.pl


 

SMS3

Działa już System Ostrzeżeń SMS, można bezpłatnie zapisać się do usługi SOSms i otrzymywać ostrzeżenia o możliwości wystąpienia trzęsień ziemi, burz geomagnetycznych i wielu innych zagrożeń. Usługa dostępna jest na razie tylko dla telefonów z polskiej strefy numeracyjnej.

 

Zabraniam kopiowania oraz przetwarzania zamieszczonych przeze mnie informacji bez mojej wiedzy i zgody.
Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170

Źródło: LosyZiemi.pl
0 0 votes
Article Rating