W piątek o 7 rano po raz drugi w ciągu 24 godzin zatrzęsły się Brytyjczykom filiżanki. W East Midlands doszło do trzęsienia ziemi o sile 3.5 stopni w skali Richtera. Poza popękaną porcelaną drgania nie spowodowały większych szkód. Portal społecznościowy Brytyjskiej Agencji Geologicznej zapełnił się wpisami zaniepokojonych mieszkańców.

UK - Wstrząs sejsmiczny w East Midlands

Brytyjska Agencja Geologiczna potwierdziła piątkowe wstrząsy z godziny 7.07 w pobliżu Oakham. Trwały one przez 10 sekund.Dwa wstrząsy w przeciągu 24 godzin

Wstrząsy były mocniejsze od tych, które odnotowano dzień wcześniej o sile 3.2 w skali Richtera. Jednak nie spowodowały żadnych zniszczeń.

Po drugimi trzęsieniu ziemi aż 750 osób skontaktowało się w Brytyjską Agencją Geologiczną zgłaszając skutki drgań – popękane filiżanki.

Popękały filiżanki

Sejsmolog z agencji – Davud Galloway powiedział że „jedna lub dwie osoby zgłosiły przedmioty spadające z półek i potłuczone filiżanki”.

W komentarzach, które pojawiały się na Facebook’u Brytyjskiej Agencji Geologicznej, mieszkańcy z okolicy Rytland  porównywali drugie trzęsienie do drżenia o sile 5,2 w skali Richtera w Market Rasen, które miało miejsce w lutym 2008 roku.

Informowali na Facebooku

– Dzisiejsze trzęsienie różniło się od wczorajszego. Przypominało to z 2008 roku w Market Rasen. Naprawdę wstrząsnęło drzwiami mojego prysznica – napisał na swoim Facebooku jeden z mieszkańców Oakham, Dave Stevens.

Austin Healey, były angielski zawodnik rugby, napisał na swoim Twitterze:

– Właśnie mieliśmy trzęsienie ziemi. Przez około 10 sekund wszystko w domu się trzęsło.

Źródło: mirror.co.uk, tm
0 0 votes
Article Rating