Stowarzyszenie standaryzacyjne HDMI Licensing oficjalnie zapowiada drugą generację standardu HDMI, która ma oferować przesył wideo w rozdzielczości 4K z prędkością 60 klatek na sekundę.

HDMI Licensing to stowarzyszenie założone przez firmy Hitachi, Panasonic, Philips, Sillicon Image, Sony, Thomson i Toshiba w celu ustanawiania standardów komunikacyjnych. Dziś mamy kolejne efekty pracy tegoż konsorcjum, bowiem właśnie został oficjalnie zapowiedziany standard HDMI 2.0. Nowa specyfikacja wpisuje się w rzeczywistość, w której na rynek trafiają pierwsze telewizory Ultra HD. HDMI 2.0 oferuje przepustowość na poziomie 18 Gbps i może przesyłać materiały wideo o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli z prędkością maksymalną 60 klatek na sekundę. Do tego oferuje wsparcie dla maksymalnie 32 kanałów dźwiękowych. Sama końcówka kabla nie uległa zmianie, co oznacza pełną wsteczną kompatybilność z urządzeniami wyposażonymi w złącza HDMI pierwszej generacji.

 

Skoro nowy standard jest już gotowy, pora na coraz więcej premier telewizorów 4K, które mamy nadzieję zasypią tegoroczne targi IFA.

 

Źródło: chip.pl
0 0 votes
Article Rating