Kupowanie ubrań w internecie, nawet gdy znamy swoje rozmiary zawsze niesie ze sobą ryzyko, że to co ładnie wygląda na obrazku niekoniecznie musi dobrze na nas leżeć. I tu z pomocą może przyjść technologia Smart Vision.

Australijska agencja naukowa CSIRO opracowała technologię, która znacznie ułatwi zakupy odzieży i akcesoriów w internecie.

Na razie system znalazł zastosowanie w przypadku popularnego sklepu z okularami Glasses.com, ale w przyszłości z pewnością doczekamy się innych odpowiedników. Smart Vision – tu działający w bezpłatnej aplikacji 3DFit na iPady – przy pomocy urządzeń mobilnych skanuje nasze twarze. Wystarczy wykonać kilka zdjęć, by technologia śledząca 66 punktów naszego oblicza stworzyła nasz cyfrowy odpowiednik.

Następnie bez problemu rozpoczynamy przeglądanie „na sobie” wszystkich produktów z katalogu pod każdym z możliwych kątów.

Okulary można przesuwać tak jakbyśmy robili to przed lustrem. Oprócz tego aplikacja umożliwia także porównanie kilku modeli na jednym ekranie.

Nie zabrakło także funkcji społecznościowych – dzieląc się zdjęciem ze znajomymi możemy szybko uzyskać odpowiedź jak prezentujemy się w danych okularkach. Aplikacja nie działa niestety w Polsce, ale może to być tylko kwestia czasu.

Skanowanie twarzy jest bezproblemowe – gorzej byłoby w przypadku całej sylwetki.

Tu do wykonania odpowiedniego zdjęcia potrzebowalibyśmy pomocy drugiej osoby. Ale mimo to takie przymierzanie ubrań byłoby o wiele przyjemniejsze niż męczenie się w kolejkach do prawdziwych przymierzalni.

Źródło: chip.pl
0 0 votes
Article Rating