Silne ulewy w północnych Włoszech spowodowały poważne szkody i powodzie. Ewakuowano rodziny z miejsc najbardziej zagrożonych powstaniem osuwisk. W mieście Ormea, gdzie zapadł się główny plac, do głębokiej dziury wpadł samochód. W dwóch regionach wprowadzono najwyższe alerty pogodowe.

 wlochy-silne-ulewy-na-polnocy-kraju

Najbardziej zagrożonymi miejscami są Liguria i Piemont, na terenie tych dwóch regionów ogłoszono najwyższe alerty pogodowe. Złej pogody mogą spodziewać się mieszkańcy wszystkich północnych rejonów – w Valle d’Aosta, Toskanii i Lombardii ogłoszono żółte ostrzeżenia. Miejsca te nawiedzać będą silne deszcze. Pojawiło się zagrożenie powodzi i tworzenia się osuwisk.

Ewakuowano rodziny

W Fiorino w Genui (Liguria) spadło 600 l/mkw. deszczu. – Sytuacja jest krytyczna – przyznają władze Ligurii i zapewniają pomoc ze strony Departamentu Obrony Cywilnej. Nie działają szkoły w Genui, Savonie, Imperii, San Remo i Ventimiglia, inne instytucje publiczne na północnych obszarach kraju także są zamknięte, a wiele rodzin z okolic miasta Savon ewakuowano. Podczas ostatnich powodzi w Genui w listopadzie 2011 roku zginęło co najmniej 7 osób.

wlochy-silne-ulewy-na-polnocy-kraju-2

W Tanaro, Pellice, Stura di Lanzo, Chisone (Piemont) rzeki przekroczyły próg ostrzegawczy i błotnista woda zalała ulice. W mieście Ormea, gdzie zapadł się główny plac, do głębokiej dziury wpadł samochód.

samochod-uwieziony-na-glownym-placu-w-miescie-ormea

Samochód uwięziony na głównym placu w mieście Ormea

W Lombardii ostrzeżenia zostały wydane w Como, Lecco, Mediolanie, Monzy, Cremonie, Lodi, Pavii oraz Verese, gdzie jedna rodzina była zmuszona do ewakuacji z powodu osuwisk wytworzonych przez intensywny deszcz.

 

Źródło: thelocal.it, tvnmeteo
0 0 vote
Article Rating