Nie wszędzie w USA nadchodzący weekend będzie słoneczny. W niektórych stanach prognozowane są opady śniegu. Amerykanie nie kryją zaskoczenia nagłym ochłodzeniem, które jest prognozowane m.in. dla stanu Wyoming.

Śnieg w USA

Zdjęcie ilustracyjne.

Prognozy na Dzień Matki, który w USA obchodzony jest w drugą niedzielę maja, nie napawają optymizmem. W wielu regionach stanu Wyoming(środkowo-zachodnia część USA) zamiast kwitnących krzewów i zielonej trawy Amerykanie zobaczą zaśnieżone krajobrazy.

 

Deszcz i śnieg

W regionie Four Corones (czwórstyk w zachodniej części Stanów Zjednoczonych, w którym schodzą się granice stanów Utah, Kolorado, Nowy Meksyk oraz Arizona) już w sobotę 9 maja mogą pojawić się opady deszczu i silny wiatr. Śnieg zacznie padać na obszarach górzystych i na większych wysokościach Gór Skalistych.

W nocy z soboty na niedzielę opady białego puchu prognozowane są dla południowo-wschodniej części stanu Wyoming m.in. dlaCheyenne. Temperatura w niektórych miejscach może spaść do -6 st. C.

W niedzielę już na znacznym obszarze mieszkańcy Wyoming odnotują niskie wartości. Tego dnia również poprószy śnieg. Jednak jak podkreślają meteorolodzy, w kolejnych dniach powinno zrobić się już nieco cieplej.

 

Źródło: kgwn.tv, tvnmeteo