Wiele osób zginęło, a wiele innych zostało rannych w wypadku autokaru przewożącego turystów na portugalskiej wyspie Madera. Do wypadku doszło w środę późnym popołudniem w miasteczku Canico niedaleko Santa Cruz. Portugalskie media mówią o 28 ofiarach śmiertelnych.

Informacje o tragicznym wypadku potwierdził burmistrz miasta Santa Cruz, Filipe Sousa. – Nie mam słów na opisanie tego, co się stało – powiedział.

Jak podała agencja Reutera powołująca się na portugalskie radio TSF i telewizję SIC Noticias, w tragicznym wypadku zginęło 28 osób. Nie wiadomo, ile zostało rannych. Taką liczbę zabitych podała też portugalska agencja prasowa Lusa, powołując się na lokalnego polityka.

Do wypadku doszło w miejscowości Canico na Maderze

Na miejsce przybyło kilka karetek – informuje SIC Noticias. Według jej źródeł, większość ofiar to niemieccy turyści.

Telewizja TVI24 podaje, że do wypadku doszło tuż po wyjeździe autokaru z jednego z hoteli.

Pojazd zaczął się rozpędzać i prawdopodobnie okazało się, że nie działają w nim hamulce. Autokar uderzył w ścianę jednego z domów, przewrócił się i zsunął z drogi na niższy teren.

Autokarem podróżowało prawdopodobnie co najmniej 50 osób – podaje portal niemieckiego dziennika „Bild”.

Rzeczniczka MSZ Ewa Suwara przekazała, że „polskie służby dyplomatyczne i konsularne podejmują działania w celu uzyskania informacji co do ewentualnego udziału obywateli Polski w wypadku”.

 

 

Źródło: PAP, Reuters, TVI24, BBC, tvn24
0 0 votes
Article Rating