Właścicielowi czterech pitbulli, które zagryzły dziecko w Detroit (Michigan, USA), postawiono zarzut zabójstwa drugiego stopnia, zabójstwa i posiadania niebezpiecznych zwierząt, które doprowadziły do śmierci dziecka – podało biuro prokuratora. Zwierzęta zaatakowały matkę z dzieckiem i zagryzły 4-letniego chłopca.

pitbul.popr 1jpg

Do wypadku doszło w ubiegłym tygodniu w czasie spaceru matki i syna. Psy zaskoczyły rodzinę w jednej z ulic i zaatakowały czteroletniego chłopca, którego matka próbowała bronić przed zwierzętami. Rozwścieczone psy porwały jednak chłopca i przeciągnęły go pod bramą na posesję właściciela. Tam znaleziono leżące na plecach martwe dziecko z rozległymi ranami.

pitbul2

Trzy psy zostały od razu zastrzelone przez policję, która pojawiła się na miejscu. Czwarty z nich został zabrany przez policję, a potem uśpiony. Prokurator oświadczył, że sąsiedzi od dawna skarżyli się na agresywne zwierzęta, które nie po raz pierwszy uciekły z przez bramę.

Prokurator oświadczył, że jego zespół udowodni, że działania oskarżonego doprowadziły do zabójstwa. Właścicielowi postawiono zarzut zabójstwa drugiego stopnia (bez premedytacji), zabójstwa i posiadania niebezpiecznych zwierząt, które doprowadziły do śmierci.

– Ta sprawa to wstrząsający przykład nieodpowiedzialnej hodowli zwierząt – napisano w oświadczeniu. 41-letni mężczyzna nie przyznał się do winy. Sąd orzekł wobec niego areszt.

Źródło: tvn24 CNN

Polecane:

Indonezja - Wulkan Anak Krakatau zaczyna puszczać parę, jest jednym z groźniejszych wulkanów
Fukushima, Japonia - Uran, pluton i MOX mogą dostać się do podziemnych żył wodnych
USA - Udało się wytworzyć obłok gęstej plazmy, który utrzymał się w jonosferze przez godzinę
Meksyk - W rejonie Veracruz nad Zatoką Meksykańską znaleziono na plaży 250 martwych płaszczek
Filipiny - Prędkość wiatru tajfunu Koppu sięgała 210 km/h
Kierownictwo misji sondy Rosetta zleciło produkcję perfum o zapachu jądra komety 67P/Churiumow–Geras...
Wyciekła baza danych 2.2 mln osób podejrzewanych o powiązania z terroryzmem, zorganizowaną przestępc...
U otyłych osób spada liczba eozynofilów co przyczynia się do cukrzycy typu 2. i nadciśnienia, nigdy ...
Rosja - Wystąpiła potężna erupcja wulkanu Szywiełucz na Kamczatce