Na północy Japonii pogoda jest bardzo zimowa. Intensywne śnieżyce, które tam wystąpiły, przyczyniły się do wielu problemów komunikacyjnych w świąteczny weekend. Wiele lotów zostało odwołanych, przez co tysiące pasażerów przebywały na lotniskach nawet przez trzy dni.

W miejscowości Sapporo na wyspie Hokkaido w nocy z piątku na sobotę spadło miejscami do 96 cm śniegu. Według Japońskiej Agencji Meteorologicznej to największe opady białego puchu w tym mieście w ciągu ostatnich 50 lat.

Zasypane lotnisko

Śnieg sprawił wiele problemów na lotnisku Sapporo-Chitose, będącym głównym punktem komunikacyjnym północnej wyspy Japonii. Przez setki odwołanych lotów wielu pasażerów zostało zmuszonych do pozostania na lotnisku. Jak podają pracownicy portu lotniczego, w czwartek wieczorem było to 2,5 tys. osób, w piątek – 6 tys., a w sobotę w nocy – 2,6 tys.

Trudna sytuacja podróżnych została spotęgowana przez fakt, że większość lotów została wyprzedana ze względu na okres świąteczny.

Chaos komunikacyjny

Lokalne media informowały, że w sam piątek anulowano 280 lotów. Zimowa pogoda wpłynęła także na transport kolejowy, który również nie działał prawidłowo ze względu na setki odwołanych pociągów.

Na szczęście sytuacja pogodowa znacznie poprawiła się w niedzielę rano, przez co wielu pasażerów miało szansę w końcu opuścić lotnisko i spędzić chociaż część świąt z rodziną.

Polecane:

Turcja - Sejsmolodzy obawiają się erupcji wulkanu Nemrut Dagi
Polska - Coraz mniej wody w Wiśle, miejscami sięga 20 cm
Szczątki rosyjskiej sondy Fobos-Grunt spadną 15 stycznia, jeszcze nie wiadomo gdzie
Odkryto niezwykłą planetę, "55 Cancri e" okrąża gwiazdę w 18 godzin, a składa się w 1/3 z ...
Australia - W Tasmanii pożary z powodu ogromnych upałów, 41 st.C. w cieniu jest rekordem od 1880 rok...
USA - Były pracownik NASA twierdzi, że Ziemia może stać się podobna do Wenus, jałowa i nieprzyjazna
Szminki i błyszczyki zawierają szkodliwe związki chemiczne, prowadzące do poważnych chorób nowotworo...
Chicago, USA - Dwa dni trwała operacja przewiezienia zabytkowego Harriet Rees w nowe miejsce [Video]
Szwajcaria - Ulewne deszcze, powódź i lawiny błotne, zginęły dwie kobiety