Dwa karambole i wielokilometrowy korek na autostradzie A1 na wysokości Bąkowca koło Piotrkowa Trybunalskiego. W sumie zderzyło się tam ponad 70 aut. 10 osób jest rannych.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 4 śmigłowce ratunkowe. Na miejscu jest też 8 karetek. Po zapoznaniu się ze stanem na miejscu 2 maszyny zostają, a 2 zostały odwołane – powiedział nam Robert Gałązkowski, szef Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na chwilę obecną sytuacja została opanowana, wszystkie osoby poszkodowane w tym zdarzeniu zostały już wydobyte z pojazdów, bądź też otrzymały niezbędną pomoc medyczną – poinformował Maciej Dobrakowski, rzecznik piotrkowskiej straży pożarnej. Jak dodał, 10 osób zostało rannych, 5 jest w stanie ciężkim.

Wszystko wskazuje na to, że do zdarzenia doprowadziła bardzo gęsta mgła. Najpierw najechało na siebie 10 samochodów, a później pojawiały się kolejne – kierowcy w ostatniej chwili orientowali się, że autostrada jest zablokowana. Widok na miejscu zdarzenia jest dramatyczny. Pasmo zniszczeń ciągnie się niemal przez 4 kilometry.

Na sytuację na jezdni w stronę Łodzi zapatrzyli się kierowcy jadący w stronę Katowic. W ten sposób doszło do drugiego, mniejszego karambolu. Autostrada A1 jest zablokowana w obu kierunkach.

Policja wyznaczyła objazd, kierując ruch na węzeł Piotrków Trybunalski Północ, następnie na Drogę Krajową 12 i ponownie na autostradę A1 na węźle Tuszyn – podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło: rmf24, tvp.info

Polecane:

NASA - Dziś minie Ziemię kolejna asteroida, która została odkryta w piątek
Szwajcaria - Wyjątkowo ciepło było w sobotę w Lugano, aż 18 stopni C. w cieniu
USA - Boston Dynamics unowocześnił swojego robota psa, teraz potrafi rzucać ciężkimi "obiektami...
Polska - Coraz więcej zachorowań na raka skóry, winne solarium
Zmieniła się stała grawitacji, która jest jedną z fundamentalnych stałych fizyki, jeśli to nie błąd ...
Człowiek rozróżnia co najmniej bilion zapachów poprzez 400 receptorów, to 100 milionów razy więcej, ...
Chiński lądownik Chang'e-4 jako pierwszy w historii Kosmosu podejmie próbę lądowania po ciemnej stro...
Islandia - Pojawiły się silne wstrząsy sejsmiczne w okolicach elektrowni geotermalnej, aktywność sej...
Szympansy rozpoznają się głównie po pośladkach