Dwa pociągiosobowy i towarowy – zderzyły się tuż przed godziną 22 na stacji w Smętowie Granicznym w woj. pomorskim. Jak informują służby ratunkowe, w wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 28 osób – w tym 15 dzieci. Mają jedynie lekkie obrażenia. Ranni są już w szpitalach w Kwidzynie, Starogardzie, Grudziądzu i Gdańsku. Wstrzymany został ruch na trasie Tczew – Bydgoszcz.

Rano wznowiono ruch pociągów przez stację Smętowo Graniczne na Pomorzu. Przyczyny wypadku bada specjalna komisja. Nie wiemy, z jakich powodów na stacji Smętowo pociąg towarowy STK pomimo sygnału stój, zabraniającego wyjazdu z toru bocznego, wjechał na tor główny. Spowodowało to starcie z pociągiem Pogoria (Gdynia Główna – Bielsko Biała/Zakopane) prawidłowo jadącym torem głównym. Wykoleiła się lokomotywa pociągu PKP IC oraz siedem z jedenastu wagonów –poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Pociągiem Pogoria podróżowało około 200 osób. Mają jedynie lekkie obrażenia. Ranni są już w szpitalach w Kwidzynie, Starogardzie, Grudziądzu i Gdańsku.

Rzecznik PKP PLK zapewnił, że wszystkim pasażerom zapewniono opiekę i możliwość dalszej podróży.

Przed godz. 1.00 przyjechały autobusy, które zabrały pasażerów do Bydgoszczy. W dalszą podróż podróżnych do Bielska Białej zabierze specjalnie podstawiony skład. Wszystkie osoby otrzymały poczęstunek i wodę – poinformował Mirosław Siemieniec.

Uruchomiony został specjalny numer infolinii, pod którym rodziny poszkodowanych mogą dowiedzieć się o swoich bliskich – 58 302 32 32. Dodatkowo został uruchomiony numer 22 473 00 81, pod którym podróżni mogą dowiedzieć się o możliwości odzyskania bagażu i ubiegania się o odszkodowanie.

 

Źródło: PKP, RMF24

Polecane:

Europa - Rada UE podjęła decyzję o przyjęciu ACTA, zaczyna się totalna inwigilacja
Polska - Coraz więcej zachorowań na raka skóry, winne solarium
Japonia - Pozostało mniej niż 2 miesiące i dojdzie do tragedii, jeśli nie usunie się bezpiecznie prę...
Wrocław, Polska - W pewnym stopniu naprawiono przerwany rdzeń kręgowy, przeszczepiono glejowe komórk...
Jest duże prawdopodobieństwo, że zobaczymy dziś zorzę polarną nad Polską [Aktualizacja 23:47]
Rakieta Falcon 9 eksplodowała 140 sekund po starcie na wysokości 45 km [Video]
Nowy Jork, USA - Wybuchła cysterna znajdująca się na torach w nadziemnej części metra [Video]
Polska - Dług publiczny przekroczył dziś bilion złotych (1 000 000 000 000 zł), dług ukryty według F...
Polska - Na PW stworzono mobilną wytwornicę ciekłego azotu o wydajności 300ml/h