Dwa pociągiosobowy i towarowy – zderzyły się tuż przed godziną 22 na stacji w Smętowie Granicznym w woj. pomorskim. Jak informują służby ratunkowe, w wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 28 osób – w tym 15 dzieci. Mają jedynie lekkie obrażenia. Ranni są już w szpitalach w Kwidzynie, Starogardzie, Grudziądzu i Gdańsku. Wstrzymany został ruch na trasie Tczew – Bydgoszcz.

Rano wznowiono ruch pociągów przez stację Smętowo Graniczne na Pomorzu. Przyczyny wypadku bada specjalna komisja. Nie wiemy, z jakich powodów na stacji Smętowo pociąg towarowy STK pomimo sygnału stój, zabraniającego wyjazdu z toru bocznego, wjechał na tor główny. Spowodowało to starcie z pociągiem Pogoria (Gdynia Główna – Bielsko Biała/Zakopane) prawidłowo jadącym torem głównym. Wykoleiła się lokomotywa pociągu PKP IC oraz siedem z jedenastu wagonów –poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Pociągiem Pogoria podróżowało około 200 osób. Mają jedynie lekkie obrażenia. Ranni są już w szpitalach w Kwidzynie, Starogardzie, Grudziądzu i Gdańsku.

Rzecznik PKP PLK zapewnił, że wszystkim pasażerom zapewniono opiekę i możliwość dalszej podróży.

Przed godz. 1.00 przyjechały autobusy, które zabrały pasażerów do Bydgoszczy. W dalszą podróż podróżnych do Bielska Białej zabierze specjalnie podstawiony skład. Wszystkie osoby otrzymały poczęstunek i wodę – poinformował Mirosław Siemieniec.

Uruchomiony został specjalny numer infolinii, pod którym rodziny poszkodowanych mogą dowiedzieć się o swoich bliskich – 58 302 32 32. Dodatkowo został uruchomiony numer 22 473 00 81, pod którym podróżni mogą dowiedzieć się o możliwości odzyskania bagażu i ubiegania się o odszkodowanie.

 

Źródło: PKP, RMF24

Polecane:

Fukushima, Japonia - wykryto radioaktywny cez w próbkach moczu niemowlaków i dzieci
Polska - Burze z piorunami na zachodzie kraju
Gruzja - Polacy zdobyli najgłębszą jaskinię świata, Krubera ma głębokość 2190 metrów
Kraków, Polska - Udało się wszczepić zastawkę serca pięcioletniej pacjentce, to pierwsza taka operac...
Polska - Kobiety nie radzą sobie ze stresem, coraz więcej młodych, dobrze wykształconych kobiet spęd...
Play drastycznie ograniczył transfer danych swoim abonentom w krajowym roamingu, teraz to tylko 1.5 ...
Autokar z polskimi turystami jadący z Grecji do Polski wypadł z drogi na północy Serbii i przewrócił...
Philippsburg, Niemcy - Śmigłowiec zderzył się z małym samolotem, zginęły 4 osoby
Austria - W Niklasdorf zderzyły się dwa pociągi osobowe, zginęła co najmniej 1 osoba, około 20 osób ...