Tej zimy silne mrozy w USA zapewniły niejeden spektakularny widok. Temperatury były tak niskie, że lód zdołał skuć nawet największe rzeki, jeziora i wodospady tak potężne jak Niagara. Mieszkańców miasteczka Wolcott zachwyciły zmrożone kaskady, które nieoczekiwanie przybrały niebieską barwę.

Niewielkie Wolcott w stanie Nowy Jork zmieniło się niemal w kurort turystyczny po tym, jak zaczęły tam zjeżdżać tłumy ludzi chcących zobaczyć zamarznięty wodospad w nietypowym błękitnym kolorze.Jego nietypowy wygląd zaskoczył samych mieszkańców, którzy zrobili mnóstwo zdjęć i pochwalili się nimi w mediach społecznościowych. Fotografie zrobiły furorę i spowodowały najazd ciekawskich.

“To bardzo ładne”

Zjawiskowy widok wciąż nie znudził się też samym mieszkańcom Wolcott, którzy nie przestają komentować całej sytuacji. – Myślę, że to bardzo ładne. Chciałbym wiedzieć, co to jest. Podoba mi się ten niebieski kolor – mówił reporterowi jeden z nich Raymond Shippers. – Cokolwiek tu się dzieje, powinno się tego dziać więcej – dodała jego żona.

– To całkiem przyjemne, ale jednocześnie zastanawiam się, co to i czy to jest w naszej wodzie pitnej – dodał inny mieszkaniec, nawiązując do tego, że wciąż nie wiadomo, skąd wziął się niebieski kolor.

Efekt uboczny walki z glonami?

Zjawiskiem zainteresował się już departament środowiska. Pierwsze badania potwierdziły, że substancja jest niegroźna dla otoczenia. W mieście spekuluje się, że to siarczan miedzi – umiarkowanie toksyczna substancja używana powszechnie do zabijania glonów w stawach hodowlanych.

Źródło: ENEX, tm

Polecane:

Kreta, Grecja - Niezwykłe znalezisko na dnie morza, 4 wraki statków z okresu rzymskiego i bizantyjsk...
We wtorek Felix Baumgartner planuje wykonać skok z wysokości 36.5 km, transmisja na żywo w TVN24
USA - Ulewny deszcz w stanie Kansas, najbardziej ucierpiało miasto Wichita [Video]
Agencje kosmiczne na całym świecie poszukują skutecznego sposobu walki z asteroidami zagrażającymi Z...
W DNA współczesnego człowieka znaleziono wirus neandertalczyków
USA - Ilość samobójstw wzrosła do najwyższego poziomu od 30 lat
Drastycznie zmniejsza się ilość plemników u mężczyzn, jeśli trend się utrzyma, grozi nam wyginięcie
Polska - Firma z Wrocławia zrobiła mały silnik jonowy dla nanosatelitów
Karaiby - Wyspa Barbuda zniszczona przez huragan Irmę w 90 procentach, wkrótce dotrze tam huragan Jo...