Kolejne niebezpieczne i silne zjawisko utworzyło się na Oceanie Atlantyckim. Huragan czwartej kategorii przesuwa się w regionie Bermudów. Wiatr osiąga prędkość 215 km/h i w pobliżu archipelagu pojawi się w czwartek.

w-kierunku-bermudow-zmierza-huragan-nicole

Huragan Nicole nabrał siły, osiągnął czwartą kategorię i przechodził w okolicy Bermudów. W środę wieczorem huragan znajdował się ok. 290 km na południowy zachód od archipelagu. Wiatr osiągał prędkość 215 km/h. Huragan przesuwał się na północny wschód z prędkością ok. 19 km/h. Imieniem Nicole została nazwana tropikalna burza 4 października, huraganem stała się dwa dni później.

Czekają na Nicole

Na Bermudach wystąpiły już intensywne opady deszczu i wieje coraz silniejszy wiatr. Władze zdecydowały się zamknąć szkoły i urzędy, mieszkańców poproszono o pozostanie w domach.

– Wierzę, że jesteśmy przygotowani na nadejście huraganu – powiedział premier, Michael Dunkley. – Teraz już możemy mieć tylko nadzieję i modlić się – dodał.

trasa-huraganu-nicole

Gorączkowe przygotowania

Przewodnicząca Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Bermudów, Erica Rance Mill zaapelowała, by nie korzystać w najbliższym czasie z samochodów. – Huragan Nicole sprawi, że pogoda i warunki drogowe będą bardzo niebezpieczne. Namawiam, aby nie podejmować ryzyka – stwierdziła.

Oczekując na nadejście żywiołu ludzi rzucili się do sklepów i na stacje benzynowe, by zrobić zapasy wody i żywności. Na szczęście zabudowa na Bermudach jest odpowiednia i wytrzymała na tego typu zjawiska, bo bardzo rygorystyczne są miejscowe przepisy budowlane. Mieszkańcy też wiedzą jak zachować się, gdy huragan nadejdzie. Na wszelki wypadek okna sklepów i instytucji zostały zabite deskami, a łodzie w marinach zabezpieczone.

Pojawiły się pierwsze problemy komunikacyjne. Wiele lotów zostało odwołanych, gdyż zdaniem linii lotniczych sytuacja jest zbyt niebezpieczna. Anulowano również rejsy wycieczkowe w okolicach Bermudów.

 

Źródło: ibtimes.com; hosted.ap.org; nola.com, tvnmeteo

Polecane:

Nebraska, USA - Zalało elektrownie atomową w Fort Calhoun
Mięso z probówki, być może już niedługo przestaniemy jeść zwierzęta
USA - Rozpoczęto oczyszczanie basenów do przechowywania radioaktywnego szlamu w Hanford
Niemcy - Władze zapłaciły hakerowi 9 mln euro za 4 płyty CD z danymi o podatnikach, którzy ukryli pi...
Potężny cyklon uderzył w archipelag wysp Tonga, prędkość wiatru dochodziła do 287 km/h, a przy tym o...
Rosja - Putin wzmacnia obecność wojskową w Arktyce, celem ropa naftowa
Misjonarz zarażony wirusem Ebola został przetransportowany do Hiszpanii
Rosjanie za 9 lat zamierzają odłączyć swój moduł od ISS, rosyjski moduł może istnieć niezależnie od ...
USA - Ponad 82 tysiące osób ewakuowano w Kalifornii, pożary w krótkim czasie objęły obszar ponad 260...