– Jestem Ukrainką. Jestem na Majdanie, w centrum mojego miasta. Tysiące osób z całego kraju są na ulicach. Jest tylko jeden powód: chcemy być wolni od dyktatury i od polityków, którzy myślą tylko o sobie – mówi śliczna dziewczyna, która uczestniczy w protestach na Majdanie. Prosi również o przekazywanie wiadomości przyjaciołom oraz politykom, tak, aby każdy usłyszał wstrząsający apel. Za jej plecami widać płonącą ulicę i ludzi, którzy walczą o poprawę sytuacji w swoim kraju. Wideo to staje się coraz bardziej popularne w sieci.

Anonimowa, dzielna dziewczyna stworzyła to wideo, by sprawa Ukrainy została jeszcze bardziej zauważona. – Władza jest gotowa strzelać, bić i ranić niewinnych ludzi. Chciałabym, żebyśmy mogli żyć w wolnym kraju. Jesteśmy cywilizowanymi ludźmi, ale nasz rząd to barbarzyńcy – powiedziała bohaterka wideo, które jest przekazywane w mediach społecznościowych.

– Jutro możemy nie mieć telefonów, internetu, możemy być tutaj sami. Możliwe, że milicja będzie zabijać nas jedno po drugim, kiedy tylko się ściemni. Dlatego proszę was, pomóżcie nam – zaapelowała Ukrainka w emocjonujących słowach.

– Mamy wolność w głowach. Teraz chcemy zbudować ją w naszym kraju. Możesz nam pomóc, przekazując tą wiadomość swoim znajomym. Przekazujcie to wideo dalej. Mówcie o tym z waszymi rodzinami, przyjaciółmi, z waszym rządem. Pokażcie, że nas wspieracie – powiedziała na koniec materiału wideo.

Krwawe zamieszki na Ukrainie

Sytuacja na Ukrainie zaognia się. Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz ma krew na rękach – napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych Szwecji Carl Bildt, odnosząc się do krwawych zamieszek w Kijowie, do których doszło w ciągu ostatniej doby.

– Trzeba jasno powiedzieć: ostateczna odpowiedzialność za śmierć i przemoc spada na prezydenta Janukowycza. Ma on krew na rękach – brzmi wpis szefa szwedzkiej dyplomacji.

Rano ukraińskie ministerstwo zdrowia podało, że w trwających od wtorku starciach w Kijowie między antyrządowymi demonstrantami a siłami MSW śmierć poniosło 25 osób. Liczbę rannych szacuje się od kilkuset do 1000.

 

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Polecane:

Portugalia - Prawie połowa kraju ekstremalnie sucha, wody brakuje już w 200 miejscowościach i do teg...
Francja - W wodach gruntowych pod elektrownią atomową w Tricastin wykryto wysoką zawartość radioakty...
Rosja - Do Moskwy wróciła zima, leżało 10 cm śniegu, temperatura gwałtownie spadła z 16 do -4 st.C.
UK - W ciągu najbliższych kilkunastu lat roboty zabiorą ludziom 11 milionów miejsc pracy
Nantes, Francja - Kierowca vana wjechał w tłum ludzi odwiedzających jarmark bożonarodzeniowy, następ...
Framersheim, Niemcy - Trąba powietrzna uszkodziła około sto budynków
Ogromna barka zerwała się z cumy i dryfuje po Morzu Północnym, nie udało się jej zatrzymać, ewakuowa...
Dania - Migranci ubiegający się o azyl zostali oskarżeni o gwałt i molestowane seksualnie w czasie f...
Bułgaria - Wykoleił się pociąg i 26 cystern z gazem, eksplozje zniszczyły budynki w promieniu 6 km, ...