– Jestem Ukrainką. Jestem na Majdanie, w centrum mojego miasta. Tysiące osób z całego kraju są na ulicach. Jest tylko jeden powód: chcemy być wolni od dyktatury i od polityków, którzy myślą tylko o sobie – mówi śliczna dziewczyna, która uczestniczy w protestach na Majdanie. Prosi również o przekazywanie wiadomości przyjaciołom oraz politykom, tak, aby każdy usłyszał wstrząsający apel. Za jej plecami widać płonącą ulicę i ludzi, którzy walczą o poprawę sytuacji w swoim kraju. Wideo to staje się coraz bardziej popularne w sieci.

Anonimowa, dzielna dziewczyna stworzyła to wideo, by sprawa Ukrainy została jeszcze bardziej zauważona. – Władza jest gotowa strzelać, bić i ranić niewinnych ludzi. Chciałabym, żebyśmy mogli żyć w wolnym kraju. Jesteśmy cywilizowanymi ludźmi, ale nasz rząd to barbarzyńcy – powiedziała bohaterka wideo, które jest przekazywane w mediach społecznościowych.

– Jutro możemy nie mieć telefonów, internetu, możemy być tutaj sami. Możliwe, że milicja będzie zabijać nas jedno po drugim, kiedy tylko się ściemni. Dlatego proszę was, pomóżcie nam – zaapelowała Ukrainka w emocjonujących słowach.

– Mamy wolność w głowach. Teraz chcemy zbudować ją w naszym kraju. Możesz nam pomóc, przekazując tą wiadomość swoim znajomym. Przekazujcie to wideo dalej. Mówcie o tym z waszymi rodzinami, przyjaciółmi, z waszym rządem. Pokażcie, że nas wspieracie – powiedziała na koniec materiału wideo.

Krwawe zamieszki na Ukrainie

Sytuacja na Ukrainie zaognia się. Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz ma krew na rękach – napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych Szwecji Carl Bildt, odnosząc się do krwawych zamieszek w Kijowie, do których doszło w ciągu ostatniej doby.

– Trzeba jasno powiedzieć: ostateczna odpowiedzialność za śmierć i przemoc spada na prezydenta Janukowycza. Ma on krew na rękach – brzmi wpis szefa szwedzkiej dyplomacji.

Rano ukraińskie ministerstwo zdrowia podało, że w trwających od wtorku starciach w Kijowie między antyrządowymi demonstrantami a siłami MSW śmierć poniosło 25 osób. Liczbę rannych szacuje się od kilkuset do 1000.

 

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Polecane:

Belgia - Po ulewach zamknięto muzea
W ciągu ostatnich 100 lat w Europie zadomowiło się ponad 10 tys. obcych gatunków roślin i zwierząt z...
Hakerzy wykradli dane 1.3 miliona klientów firmy Orange, to już drugi raz w ciągu trzech miesięcy
Szwecja - Obca aktywność podwodna w archipelagu sztokholmskim, siły zbrojne rozpoczęły operację zwia...
Irlandia - Rząd postanowił wprowadzić opłaty za wodę, która dotychczas była darmowa, w całym kraju z...
Francja - Powódź dziesięciolecia i klęska żywiołowa na południu kraju, pięć osób zginęło, tysiące ew...
Podświetlanie komórek nowotworowych markerem fluorescencyjnym in vivo - przełomowa technika w leczen...
LosyZiemi - Energia drgań magnetycznych w cyklu i ostatnie silne trzęsienia ziemi
Leicester, UK - Kobieta z zakupionymi bananami przyniosła do domu groźne pająki wałęsaki brazylijski...