W Chinach otwarto najwyższy i najdłuższy szklany most na świecie. Przeprawa łączy dwa klify w Zhangjiajie, w prowincji Hunan. Most składa się z 99 przezroczystych, trójwarstwowych paneli, zawieszonych 300 metrów nad ziemią. Projektantem przeprawy jest Izraelczyk Haim Dotan. Budowę długiej na 430 metrów konstrukcji ukończono w grudniu. Cała operacja kosztowała 3,4 miliona dolarów.

Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -2

Most położony jest w Zhangjiajie, w prowincji Hunan. Region ten znany jest miłośnikom kina, gdyż „zagrał” obcą planetę w hollywoodzkiej produkcji „Avatar”.

Najczęściej padającym pytaniem odnośnie do budowli jest to, czy jest ona bezpieczna. Aby udowodnić, że nie ma się czego bać, konstruktorzy mostu uszkodzili specjalnymi młotami kilka paneli, po czym przejechali po pękniętym szkle terenówką Volvo z pasażerami w środku.

Wstęp na most będzie miało tylko 8 tysięcy osób dziennie.

Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -1 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -12 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -11 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -9 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -8 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -7 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -6 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -5 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -4 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -3 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -2

Źródło: DK/bbc.com, rmf24

Polecane:

Pakistan - 12-metrowy rekin wyłowiony w Karaczi [Video]
USA - Coca-Cola i Pepsi zmienią skład chemiczny karmelu, zniknie kontrowersyjny związek 4-methylimid...
Chiny - Zmasowany atak hakerów na 485 chińskich stron, głównie rządowych, "dziś padają strony, ...
USA - Rzadkie zjawisko, trąba powietrzna na wysokości 3.5 tys. m n.p.m. [Video]
Afryka - Powódź w Nigerii i Kamerunie, większość ludzi z zalanych terenów straciło domy
Antarktyda - Skamielinę pingwina olbrzyma odkryli argentyńscy naukowcy, miał 2 metry wzrostu i żył 3...
Stworzono algorytm, który potrafi odtworzyć dźwięk na podstawie analizy drgań obiektu widocznego na ...
USA - Mózgożerna ameba w kranach południowo-wschodniej Luizjany
Indie - Ogromne upały zabiły już co najmniej 500 osób, w wielu miejscach temperatura sięga 48 st.C. ...