W Chinach otwarto najwyższy i najdłuższy szklany most na świecie. Przeprawa łączy dwa klify w Zhangjiajie, w prowincji Hunan. Most składa się z 99 przezroczystych, trójwarstwowych paneli, zawieszonych 300 metrów nad ziemią. Projektantem przeprawy jest Izraelczyk Haim Dotan. Budowę długiej na 430 metrów konstrukcji ukończono w grudniu. Cała operacja kosztowała 3,4 miliona dolarów.

Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -2

Most położony jest w Zhangjiajie, w prowincji Hunan. Region ten znany jest miłośnikom kina, gdyż “zagrał” obcą planetę w hollywoodzkiej produkcji “Avatar”.

Najczęściej padającym pytaniem odnośnie do budowli jest to, czy jest ona bezpieczna. Aby udowodnić, że nie ma się czego bać, konstruktorzy mostu uszkodzili specjalnymi młotami kilka paneli, po czym przejechali po pękniętym szkle terenówką Volvo z pasażerami w środku.

Wstęp na most będzie miało tylko 8 tysięcy osób dziennie.

Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -1 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -12 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -11 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -9 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -8 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -7 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -6 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -5 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -4 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -3 Zhangjiajie, Chiny - Otwarto najwyższy szklany most na świecie -2

Źródło: DK/bbc.com, rmf24

Polecane:

USA - Gigant branży paliwowej zanieczyszczał przez 30 lat dziewiczą puszczę amazońską, teraz zapłaci...
USA - Stonogi z gatunku Illacame plenipes mają nawet 750 nóg
Mars - Czerwona planeta jest naprawdę bladoszara, czerwony kolor nadawany jest przez pył tlenku żela...
Rozwój przemysłu i osiadająca na lodzie sadza z pociągów spowodowała roztapianie się alpejskich lodo...
Polska - Cukrowy koń trojański na raka, zapotrzebowanie komórek nowotworowych na glukozę jest 200 ra...
Sonda Rosetta sfotografowała lód na powierzchni komety 67P/Churiumov-Gerasimenko
Bento Rodrigues, Brazylia - Pękła zapora górnicza i toksyczne odpady wraz z błotem zalały miasto, zg...
Belgia - Ulewne deszcze i rzeki błota [Video]
Satelita Sentinel-2B programu Copernicus gotowy do wyniesienia na orbitę, z wysokości 786 km będzie ...