Trwa akcja ratunkowa w szwajcarskim ośrodku narciarskim Andermatt. Po zejściu lawiny spod śniegu wyciągnięto jak dotąd sześć osób. Trzy lawiny zeszły też w austriackim Ankogel. Tam w akcji ratunkowej bierze udział kilkudziesięciu ratowników, w tym psy.

Początkowo rzecznik szwajcarskiej policji przekazał, że dwie osoby z „niewielkimi obrażeniami” wyciągnięto spod śniegu po zejściu „ogromnej lawiny” na trasę narciarską w kurorcie Andermatt w kantonie Uri. Poszkodowanych przewieziono do szpitala.

W kolejnej godzinie akcji ratowniczej ocalono następne cztery osoby. Nie doznały żadnych obrażeń. Zdaniem rzecznika nie wiadomo jednak, ile przysypanych osób jeszcze może się tam znajdować. Na miejscu nadal pracuje duża ekipa poszukiwawczo-ratunkowa.

Trzy lawiny w Austrii

W austriackim ośrodku Ankogel w Karyntii jedna z trzech lawin przysypała dwóch narciarzy, zjeżdżających poza stokiem. Udało im się samodzielnie wydostać spod śniegu.

Lawina zeszła też bezpośrednio na stok narciarski. Ponad 60 ratowników, śmigłowce i psy poszukują osób, które mogły zostać przysypane. Według informacji służb do popołudnia nie udało się nikogo odnaleźć.

W obu miejscowościach obowiązywał trzeci stopień zagrożenia lawinowego w pięciostopniowej skali.

 

 

Źródło: PAP, Reuters
0 0 votes
Article Rating