Trzy osoby zostały ranne w strzelaninie, do której doszło w Berlinie w sobotę 26 grudnia przed 4-tą rano – podała niemiecka policja. Niezidentyfikowani sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia. Trwa policyjna obława. Motywy działania poszukiwanych nie są znane.

W sobotę w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg doszło do „sprzeczki”, podczas której padły strzały. Trzy osoby zostały ciężko ranne i trafiły do szpitala – poinformowała rzeczniczka miejscowej policji.

Jeden z rannych został wyciągnięty z pobliskiego kanału, do którego miał wskoczyć, uciekając przed kulami. Pozostałych trzech rannych znaleziono na podjeździe – informuje agencja DPA.

Fotoreporter agencji, cytowany przez nadawcę Deutsche Welle powiedział, że do zdarzenia doszło w bramie na Stresmannstrasse, w pobliżu biur centrolewicowej Partii Socjaldemokratycznej (SPD). Według policji na razie nic nie wskazuje na motyw polityczny działania sprawców i sytuacja wciąż jest „niejasna”. Niezidentyfikowani sprawcy zbiegli.

Trwa obława

Jak wskazuje DW, na miejsce zdarzenia wysłano uzbrojonych funkcjonariuszy, a w pobliżu stacji metra Moeckernbruecke trwa obława. Nad okolicą lata helikopter policyjny.

Deutsche Welle zwraca uwagę, że w Berlinie zdarzają się starcia między różnymi grupami przestępczymi lub mafijnymi klanami. Jak dodaje niemiecki nadawca, niektóre z nich są brutalne.
ŹródłoReuters, Deutsche Welle, https://www.newspage.us/2020/12/26/germany-four-injured-three-of-them-serious-in-a-shooting-in-berlin/

 

 

0 0 votes
Article Rating