Trzech strażaków zginęło w wypadku śmigłowca w pobliżu Marsylii na południowym wschodzie Francji – poinformowało w poniedziałek nad ranem francuskie MSW. – Nasz kraj traci trzech bohaterów, którzy oddali życie, aby chronić Francuzów – oświadczył minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner.

Zdjęcie ilustracyjne.

Okoliczności wypadku nie są jeszcze znane.

Francuskie MSW podało jedynie, że ciała strażaków znaleziono w poniedziałek po północy w pobliżu Marsylii.

 

„Nasz kraj traci trzech codziennych bohaterów”

Wcześniej utracono łączność ze śmigłowcem, na pokładzie którego strażacy lecieli z misją rozpoznawczą i ratowniczą w rejony na południowym wschodzie Francji, dotknięte ulewnymi deszczami i powodziami.

W wypadku zginęło trzech strażaków.

– Podczas gdy Francja przygotowuje się do złożenia hołdu 13 żołnierzom, którzy zginęli w Mali, nasz kraj traci trzech bohaterów, którzy oddali życie, aby chronić Francuzów – oświadczył szef MSW Christophe Castaner.

Szef MSW odniósł się do narodowej uroczystości, która odbywa się w poniedziałek, upamiętniającej 13 francuskich żołnierzy, którzy zginęli w wyniku zderzenia się 25 listopada w Mali dwóch śmigłowców.

 

Powodzie we Francji

To niejedyne śmiertelne ofiary związane z powodziami i burzami, które w niedzielę nawiedziły południowo-wschodnią Francję.

W powodzi, spowodowanej ulewnymi deszczami, dwóch mieszkańców zginęło w departamencie Var w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże. W mieście Frejus woda porwała właściciela stadniny koni, który próbował ratować zwierzęta. W gminie Saint-Paul-en-Foret znaleziono ciało pasterza, który próbował przejechać bród samochodem, uderzył w drzewo i zginął.

W niektórych miejscowościach w ciągu ostatnich 24 godzin spadło tyle deszczu, ile zwykle w ciągu dwóch-trzech miesięcy.

Pogoda poważnie zakłóciła ruch drogowy i kolejowy w regionie. W niedzielę kursowanie pociągów zostało całkowicie przerwane między Tulonem we Francji a przygranicznym miastem Ventimiglia we Włoszech, a także między Cannes i Grasse. Ruch wznowiono w poniedziałek rano, jednak część linii dużych prędkości wokół Awinionu nadal jest zalana i wymaga przekierowania na inne trasy.

W niedzielę ruch został zablokowany na autostradzie A8 między departamentami Var i Alpy Nadmorskie.

 

 

 

Źródło: PAP

 

 

 

0 0 votes
Article Rating