Niecodzienna akcja kaliskich strażaków. Przechodząca o świcie nad powiatem kaliskim burza z ulewny deszczem miała zaledwie kilka wyładowań. Jeden z piorunów trafił w naczepę ciągnika siodłowego zaparkowanego na placu przy ul. Bażanciej. Eksplodowało 6 opon, w kabinie pojawiło się zadymienie.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 24 czerwca. Przed godziną 6.00 dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu odebrał zgłoszenie dotyczące pożaru samochodu ciężarowego na ulicy Bażanciej w Kaliszu.

Do walki z żywiołem zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej PSP w Kaliszu oraz ciężki zastęp gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrzec.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że w zaparkowany zestaw pojazdów prawdopodobnie uderzył piorun.

W naczepie eksplodowały wszystkie opony.

Dwie z nich przebiły betonowe przęsła ogrodzenia i wylądowały kilkadziesiąt metrów dalej, w pobliskim polu. W kabinie ciągnika pojawiło się zadymienie, jednak śladów pożaru nie ujawniono.

Po krótkim czasie na miejscu zdarzenia pojawiła się policja i właściciel zniszczonego mienia. Po przekazaniu miejsca zdarzenia zastępy straży wróciły do bazy.

 

 

Źródło: kalisz24.info.pl
0 0 votes
Article Rating