25 kwietnia skończy się epoka smartfonów marki Nokia. Tego dnia Microsoft ostatecznie sfinalizuje przejęcie działu urządzeń i usług fińskiej firmy. Transakcja warta 7,2 mld dolarów zostanie zamknięta w piątek, bo zgodziły się na to wszystkie urzędy regulacyjne.

Telefony NOKIA

Oznacza to, że w najbliższy piątek telefony, które dotąd nosiły nazwę Nokia zmienią ją na „Microsoft Mobile (Oy)”. Gigant z Redmond otrzymał już wszystkie wymagane pozwolenia od urzędów regulacyjnych.  – „Władze Nokii stwierdziły, że oczekują, że sprzedaż jej działów firmie Microsoft zostanie sfinalizowana 25 kwietnia” – podała agencja Reuters.

Władze Microsoftu stwierdziły, że zmiana nazwy i przejęcie Nokii pozwoli koncernowi w „przyspieszaniu wdrażania innowacji i zdobywaniu rynku przez Windows Phone” oraz ,,zaprezentowaniu miliardowi użytkowników usług Microsoftu”.

Ogromna suma

Wraz ze zmianą nazwy smartfonów fińskiego producenta zostanie zamknięta jedna z największych transakcji w historii branży technologicznej. Umowa zawarta we wrześniu ubiegłego roku pomiędzy Microsoftem a Nokią opiewała na 7,2 mln dolarów. W jej ramach firma założona przez Billa Gatesa przejmuje dział urządzeń i usług.

Nokia borykała się z problemami od co najmniej dwóch lat.

 

Źródło: tvn24bis.pl
0 0 votes
Article Rating