Kobieta z Leicester w siatce z zakupionymi bananami przyniosła do domu groźne pająki wałęsaki brazylijskie. Ich ukąszenie może być śmiertelne lub spowodować bolesną i długotrwałą erekcję. Według ekspertów, na których powołuje się BBC, może to trwać do czterech godzin.

leicester-uk-kobieta-z-zakupionymi-bananami-przyniosla-do-domu-grozne-pajaki-walesaki-brazylijskie

walesak-brazylijski-kokon-na-bananie-3

Brytyjska rodzina z miejscowości Leicester po inwazji śmiercionośnych pająków musiała odkazić swój dom. Mieszkańcy zorientowali się, że pajęczaki sprowadzili do domu na kiści bananów, kupionej w lokalnym supermarkecie.

walesak-brazylijski-kokon-na-bananie-2

– Dziesiątki robactwa wyszła z kokonu na owocach – powiedziała Ashley Gamble.

Prawdopodobnie były to wałęsaki brazylijskie.

– To był horror – skwitował Gamble, który wraz z rodziną na okres odkażania domu wyniósł się z domu.

Firma, która zajęła się zwalczaniem szkodników ogrzała dom do 60 stopni Celsjusza w celu neutralizacji budynku.

– Wałęsaki brazylijskie stwarzały śmiertelne zagrożenie dla małżeństwa. One żyją w wilgotnym klimacie, dlatego musieliśmy podwyższyć temperaturę i osuszyć powietrze, żeby je wytępić – powiedział Paul Gale z firmy odkażającej.

walesak-brazylijski-kokon-na-bananie

Tłumaczenia supermarketu

Pracownicy sklepu, w którym zakupiono banany wraz z kokonami groźnych pająków zapewniają o wysokiej jakości sprowadzanych produktów.

– Wszystkie nasze banany są myte i pryskane zanim zostaną przetransportowane do Wielkiej Brytanii i każdy pojedynczy owoc jest ręcznie sprawdzany – powiedziała rzeczniczka sieci sklepów Asda. – Sprzedajemy miliard bananów rocznie, dlatego coś takiego mogło się jednak wydarzyć – przyznała.

walesak-brazylijski

walesak-brazylijski-2

Nieprzyjemne problemy

Jak się okazuje ugryzienia tych pająków są bardzo niebezpieczne, a nawet śmiertelne. Według Matthew Holden z Centrum Gadów w Nottingham, ich jad powoduje bardzo bolesną erekcję. Całe szczęście Brytyjczyk, w domu którego zagnieździły się te stworzenia, nie odczuł tego przykrego doświadczenia.

Źródło: BBC, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating