Cztery osoby poniosły śmierć, a osiem zaginęło w wyniku zawalenia się budowanego tunelu na autostradzie w rejonie miasta Lincang w prowincji Junnan na południowym zachodzie Chin – poinformowały lokalne władze.

Do wypadku doszło we wtorek wieczorem czasu lokalnego (26 listopada), gdy z będącego w budowie tunelu zaczęła wydobywać się woda i błoto; w środku uwięzionych zostało 13 robotników.

Władze poinformowały, że z rumowiska wyciągnięto pięć osób, ale tylko jedna z nich przeżyła i obecnie jest w szpitalu w stabilnym stanie.

Akcję ratunkową skomplikował podmokły i niestabilny grunt. Do poszukiwania zaginionych włączono psy tropiące i specjalistyczny sprzęt. Na miejscu jest zespół medyczny – podała agencja Associated Press.

W Chinach często dochodzi do wypadków przemysłowych, pomimo wysiłków władz na rzecz poprawy szkoleń i inspekcji w zakresie bezpieczeństwa.

W październiku na południowym zachodzie kraju zawalił się również będący w budowie podziemny parking, w wyniku czego śmierć poniosło osiem osób.


 

Źródło: PAP
0 0 votes
Article Rating