Na wybrzeżu indonezyjskiej wyspy Madura w piątek 19 lutego znaleziono ponad 50 grindwali o długości od 2 do 3.5 metra. Większości z nich nie udało się ocalić.

52 grindwale utknęły na mieliźnie na indonezyjskiej wyspie Madura. Ochotnikom i lokalnym służbom udało się wypchnąć tylko trzy z nich na głębszą wodę. Cała reszta nie żyła, gdy przybyli na miejsce.

Gubernator prowincji Jawa Wschodnia Khofifah Indar Parawansa przekazała, że władze badają wypadek. W sobotę ciała zwierząt zostaną zakopane wzdłuż wybrzeża. Na miejsce dotarły już dwie koparki.

Nie jest jasne, czemu tam płyną

W zeszłym roku na plażach Indonezji odnotowano 59 incydentów uwięzienia na nich zwierząt. Najczęściej na płytkie wody wpływały delfiny długonose i diugonie przybrzeżne.

Nie jest jasne, dlaczego zwierzęta, żyjące w stadach, wypływają masowo na płytką wodę. Eksperci twierdzą, że grupy mogą podążać za przywódcą stada lub gromadzić się wokół zranionego lub cierpiącego wieloryba. W przypadku dotarcia na mieliznę, najczęściej kończy się to tragicznie.

Burza geomagnetyczna, która wystąpiła w tym właśnie czasie.

 

 

Słońce – Nastąpił duży wyrzut plazmy z pozycji na wprost Ziemi, leci w naszym kierunku. Już trzeci dzień trwa średniej siły burza geomagnetyczna. Wkrótce z dziury koronalnej doleci do nas wiatr słoneczny [23:42]

Źródło: PAP, Reuters, https://news.koropak.co.id/14505/puluhan-ekor-paus-pilot-ditemukan-terdampar-di-pantai-modung-madura
0 0 votes
Article Rating