W czasie wywiadu na żywo, który udzielała premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern, doszło do trzęsienia ziemi. Wstrząsy były odczuwalne i widać je było w kamerze. Szefowa rządu zachowała jednak zimną krew.

W poniedziałkowy poranek czasu lokalnego Jacinda Ardern, premier Nowej Zelandii udzielała wywiadu dziennikarzowi Ryan’owi Brdge’owi. Redaktor znajdował się w studiu telewizyjnym, a Ardern była w siedzibie nowozelandzkiego parlamentu w Wellington.

Nagle obraz w kamerze zaczął się trząść, a Ardern z niepokojem rozglądnęła się wokół siebie. Mamy tutaj małe trzęsienie ziemi – powiedziała do dziennikarza. Całkiem solidnie wszystko się porusza, ale nic nam nie jest. Nie stoję pod wiszącymi lampami – dodała po chwili polityk i kontynuowała swoją wypowiedź.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5.6 było odczuwalne w dużej części Nowej Zelandii, od Auckland na północy do Dunedin na południu. Epicentrum znajdowało się 30 kilometrów na północny-zachód od Levin, ośrodka przemysłowego w środkowej części kraju.

Wstrząsy wystąpiły 24 maja o 19:53 UTC na głębokości 52 km, trwały 15 sekund i nie spowodowały żadnych szkód. Dla Jacindy Ardern i wielu Nowozelandczyków trzęsienia ziemi nie są niczym zaskakującym. Kraj znajduje się w tzw. „Pacyficznym Pierścieniu Ognia”, czyli terenie, gdzie notuje się wysoką aktywność sejsmiczną.

Kolejne szczyty oddziaływań magnetycznych wystąpią 23-24, 26-27 i 30-31 maja, rozpoczął się kolejny cykl energii drgań magnetycznych

 

Źródło: PAP
0 0 votes
Article Rating