W miejscowości Mammendorf w Bawarii na polu pszenicy jednego z rolników pojawiły się dziwne wzory. Nie wiadomo, skąd się wzięły, ale wielbiciele opowieści o UFO już niszczą resztę zbiorów gospodarza, który wezwał z tego powodu policję.

Mammendorf, Niemcy - Kręgi na polu kukurydzy w Bawarii -1

Jak pisze dziennik „Sueddeutsche Zeitung”, wzory w zbożu Josef Huber odkrył w poniedziałek. Widziane z góry, układają się w malowniczą mozaikę przypominającą nachodzące na siebie kręgi.

Gospodarz wycenił straty spowodowane “położone” zbiory na cztery tysiące euro. Po dokonaniu odkrycia wezwał policję, ale wieść o tajemniczych kręgach rozeszła się szybko po okolicy i napisał o tym m.in. lokalny dziennik „Muenchen Abendszeitung”.

We wtorek z samego rana na miejsce ruszyły dziesiątki ludzi zafascynowanych znaleziskiem. Część z nich kładzie się na kukurydzy, przedzierając się wcześniej przez uprawy czekające na żniwa niszcząc miesiące pracy rolnika po to, by rzekomo móc poczuć „moc” lub „energię” pozostawioną w tym miejscu przez kosmitów – pisze wydawana w Bawarii gazeta.

Josef Huber uważa jednak, że wzór jest dziełem jakiejś grupy artystów, która czegoś podobnego dokonała w okolicy – choć nie na jego polu – już w 2008 roku.

Mammendorf, Niemcy - Kręgi na polu kukurydzy w Bawarii -6 Mammendorf, Niemcy - Kręgi na polu kukurydzy w Bawarii -5 Mammendorf, Niemcy - Kręgi na polu kukurydzy w Bawarii -4 Mammendorf, Niemcy - Kręgi na polu kukurydzy w Bawarii -3 Mammendorf, Niemcy - Kręgi na polu kukurydzy w Bawarii -2 Mammendorf, Niemcy - Kręgi na polu kukurydzy w Bawarii -1

Źródło: SZ.de, „Muenchen Abendszeitung”, tvn24
0 0 votes
Article Rating